پلیس ترافیک ایدیل با تهیه گزارشی از محل حادثه معراج 7 ساله را مقصر تصادف و جان باختن خودش اعلام کرد.
کد خبر: ۹۸۸۱
۱۲:۵۸ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، پلیس راهنمایی و رانندگی ایدیل شرناخ، با تهیه گزارشی از محل حادثه، اعلام کرد معراج میر اوغلو، پسربچه ۷ ساله که سوار دوچرخه خود توسط خودروی زرهی پلیس زیر گرفته شده و جان باخته، مقصر این تصادف است.
 
بر اثر تصادف معراج میر اوغلو پسربچه ۷ ساله با خودروی زرهی پلیس در داخل کوچه ۵۳۳ محله تورگوت اوزال ایدیل، دوچرخه آهنی این کودک به سه تکه تقسیم شد و هر تکه‌ای بیش از ۳ متر با بقیه فاصله دارد. همچنین یکی از دمپایی‌های کودک با چند متر فاصله پرتاب شده، و دمپایی دیگر او به دلیل شدت ضربه به پشت بام یک ساختمان در نزدیکی محل حادثه پرتاب شده است و قطرات خون پاشیده شده از بدن او تا فاصله‌ای سه متری دیده می‌شود.


مرگ تلخ کودک ۷ ساله / معراج در خیابان جان باخت


با وجود شهادت شاهدان مبنی بر سرعت زیاد خودروی زرهی پلیس و بی توجهی به علامت هشدار ایست، در گزارش تشخیص صحنه جرم، که توسط نیرو‌های ژاندارمری و پلیس راهنمایی و رانندگی تهیه شده است، معراج ۷ ساله به عنوان مقصر این تصادف شناخته شده است.

همچنین با وجود درخواست دادستانی ایدیل مبنی بر بازداشت افسر پلیسی که پشت فرمان خودروی زرهی بوده، این افسر پلیس که با زیر گرفتن معراج ۷ ساله کودک کُرد با خودروی نظامی زرهی، باعث مرگ او شده بود، با گفتن دو جمله «سرعت خودرو زیاد نبود، نمی‌خواستم اینطور بشود» آزاد شد.

بر اساس گزارش انجمن حقوق بشر ترکیه تنها در سال‌های اخیر ۳۷ کودک در شهر‌های کُردنشین بر اثر برخورد خودرو‌های زرهی نیرو‌های نظامی ترکیه، جان باخته اند.

معراج کوچک با آغاز سال تحصیلی جدید در دوشنبه این هفته، به کلاس دوم می‌رفت. او آرزو داشت معلم بشود.
 
 
منبع : رکنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: