از سوی فرمانده معظم کل قوا صورت گرفت؛
فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) احمد وحیدی، وزیر کشور را در منصب جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور نیروی انتظامی منصوب فرمودند.
کد خبر: ۹۸۳۲
۱۷:۵۱ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر و به نقل از روابط عمومى وزارت كشور:

فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) احمد وحیدی وزیر کشور را در منصب جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور نیروی انتظامی منصوب كردند.

 

بیوگرافی احمد وحیدی


احمد وحیدی، با نام اصلی احمد شاهچراغی،در سال ۱۳۳۷ در شیراز زاده شد. وی در سال ۱۳۵۹ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در جنگ ایران و عراق از فرماندهان سپاه پاسداران محسوب می‌شد.

احمد وحیدی فرماندهٔ نظامی و وزیر کشور ایران در دولت سیزدهم است. وحیدی عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است و ریاست دانشگاه عالی دفاع ملی را برعهده دارد. وی دانش‌آموختهٔ کارشناسی مهندسی الکترونیک، کارشناسی ارشد و دکتری مطالعات استراتژیک است. او از حوالی ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۷ معاون اطلاعات سپاه بود و در فاصلهٔ سال‌های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۶ فرماندهی نیروی قدس را برعهده داشت.

وحیدی در دولت هشتم از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ معاون طرح و برنامهٔ وزیر دفاع و در دولت نهم از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ قائم‌مقام وزیر دفاع بود. وی در دولت دهم، از ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ به‌عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح فعالیت می‌کرد. او در فاصلهٔ سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی بود. 

 

منبع: صداو سیما

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: