در سال 1959 خلبان رمی فون لییرده ، پس از انجام عملیاتی در هنگام بازگشتن به پایگاه ، بر فراز آسمان ناحیه کاتانگا ، ناگهان با چشم انداز بسیار شگفت انگیزی روبه رو شد ، رمی از بالگرد خود ، به مار غول پیکری می نگریست که در حال خزیدن بر روی زمین بود.
کد خبر: ۹۸۰۶
۲۲:۱۵ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰
پهنه جنگل‌های کنگو در قلب آفریقا که امروزه میان پنج کشور بخش شده اند، پس از بیشه زار‌های آمازون، بزرگترین جنگل‌های گرمسیری جهان، شناخته میشوند.

بیش از ۴۰ درصد از گونه‌های جانداران در سرتاسر زمین، در جنگل‌های گرمسیری جنوب شرقی آسیا، کنگو و آمازون زندگی میکنند، هرچند که بخش‌های پهناوری از این نواحی به سبب فشردگی گیاهان کماکان برای ما ناشناخته اند.

 
 
 
 

قاره آفریقا در آغاز سده بیستم هنوز در چیرگی دولت‌های اروپایی قرار داشت و پادشاهی بلژیک بیش از یکصد سال بود که بر کنگو فرمان فرمایی می‌نمود، اما پهنه جنگل‌های به هم فشروده‌ای این سرزمین، بستری را فراهم می‌نمود که قبیله‌هایی که باشنده این بخش‌ها بودند، از دامنه رخنه دولت بلژیک امان داشتند.


در سال ۱۹۵۹ خلبان رمی فون لییرده، پس از انجام عملیاتی در هنگام بازگشتن به پایگاه، بر فراز آسمان ناحیه کاتانگا، ناگهان با چشم انداز بسیار شگفت انگیزی روبه رو شد، رمی از بالگرد خود، به مار غول پیکری می‌نگریست که در حال خزیدن بر روی زمین بود.


او برای اینکه نگاه بهتری به این خزنده بی اندازد، بالگرد خود را به آن نزدیکتر نمود، از این رو کمک خلبان توانست یکی از شگفت انگیزترین نگاره‌های زیست بوم آفریقا را به ثبت برساند.


رمی در گزارش‌های خود بیان داشته است، هنگامی که بالگرد به زمین نزدیک‌تر شد، مار با چنبره بستن به دور خود در حالت تدافعی قرار گرفت و سر خود را دست کم تا بلندای سه متری زمین بالا آورد.


سرهنگ بازنشته نیروی هوایی بلژیک رمی فون لییرده، برآورد خود از اندازه این مار را، دست کم پنجاه فوت بیان داشت است که برابر با پانزده متر می‌باشد.

او همچنین در گزارش خود ابراز نموده که رنگ این خزنده غول پیکر سبز تیره و قهوه‌ای بوده است.
برچسب ها: مار

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: