هم اکنون دریاچه ارومیه دو میلیارد و ۸۶ میلیون مترمکعب حجم دارد و نسبت به مشابه سال گذشته بیش از دو میلیارد مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۹۷۸۰
۱۰:۲۰ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: امروز تراز دریاچه 1270.69 متر است که در مقایسه با مشابه سال گذشته که 1271.31 متر بود کاهش را نشان می‌دهد.

 

وی به کاهش وسعت دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: وسعت کنونی دریاچه ارومیه دو هزار و 194 کیلومترمربع است که با توجه به وسعت سه هزار و 655 کیلومترمربعی مشابه سال گذشته، نشان می‌دهد که دچار کاهش یک هزار و 461 کیلومترمربعی شده است.

 

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی در ادامه نیز گفت: همچنین هم اکنون دریاچه ارومیه دو میلیارد و 86 میلیون مترمکعب حجم دارد و نسبت به مشابه سال گذشته دو میلیارد و دو میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

 

وی افزود: در درازمدت تراز دریاچه 1274.37 متر، وسعت آن چهار هزار و 656 کیلومترمربع و حجم آبی آن 16 میلیارد و 69 میلیون مترمکعب بوده است.

 

سرخوش اظهار داشت: همچنین تغییر وضعیت دریاچه ارومیه در اول مهر سال گذشته نسبت به زمان کنونی نشان می‌دهد که 58 سانتی‌متر در تراز، یک هزار و 305 کیلومترمربع در وسعت و یک میلیارد و 89 میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

 

منبع: تسنیم

برچسب ها: دریاچه ارومیه

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: