هر کدام از واکسن‌ها پس از تزریق ممکن است واکنش‌های آلرژیک را بروز دهند بنابراین افراد پس از تزریق واکسن ۳۰ الی ۶۰ دقیقه در محل تزریق واکسن بمانند چون افرادی که در پایگاه‌های تزریق واکسن حضور دارند به خوبی توانایی مدیریت شرایط واکنش‌های الرژیک را دارند.
کد خبر: ۹۷۲۴
۱۱:۰۵ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، مرضیه توکل درباره حساست‌ها و واکنش بدن افراد به واکسن کرونا، گفت: هر کدام از واکسن‌ها پس از تزریق ممکن است واکنش‌های آلرژیک را بروز دهند بنابراین افراد پس از تزریق واکسن ۳۰ الی ۶۰ دقیقه در محل تزریق واکسن بمانند، چون افرادی که در پایگاه‌های تزریق واکسن حضور دارند به خوبی توانایی مدیریت شرایط واکنش‌های الرژیک را دارند.

توکل در پاسخ به اینکه آیا افرادی که به پنی‌سیلین حساسیت دارند به واکسن کرونا هم حساسیت دارند؟ گفت: به هیچ وجه چنین نیست که افراد حساس به پنی‌سیلین حتماً نسبت به واکسن‌ها نیز حساسیت داشته باشند. مواد سازنده واکسن کاملاً متفاوت با سایر داروهاست و برای افرادی که به پنی‌سیلین یا هر داروی دیگری حساسیت دارند با تزریق واکسن‌های کرونا مشکلی ایجاد نمی‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان خاطرنشان کرد: البته افرادی که نسبت به مواد حاجب که هنگام برخی از تصویر برداری‌های رنگی به بدن تزریق می‌شود حساسیت دارند ممکن است نسبت به واکسن نیز واکنش نشان دهند.
 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: