سخنگوی طالبان در مصاحبه‌ای با اشاره به دلیل مخالفت احمد مسعود، رهبر مقاومت ملی افغانستان در پنجشیر با پیشنهاد این گروه، گفت که طالبان به شرط پایان جنگ با مبارزان در پنجشیر با این منطقه و مبارزان آنها مانند دیگر مردم افغانستان رفتار خواهد کرد.
کد خبر: ۹۷۱۶
۰۹:۲۷ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، سخنگوی طالبان در مصاحبه‌ای با اشاره به دلیل مخالفت احمد مسعود، رهبر مقاومت ملی افغانستان در پنجشیر با پیشنهاد این گروه، گفت که طالبان به شرط پایان جنگ با مبارزان در پنجشیر با این منطقه و مبارزان آن‌ها مانند دیگر مردم افغانستان رفتار خواهد کرد.

قاری یوسف احمدی، سخنگوی طالبان، در مصاحبه‌ای با اشاره به وضعیت در دره پنجشیر به "عربی ۲۱" گفت که دلیل احمد مسعود برای رد پیشنهاد این گروه این است که وی موقعیت ویژه‌ای دریافت نکرده است، زیرا طالبان آنچه را که به مقامات بقیه ایالت‌ها می‌دهد به او پیشنهاد کرده است.

پیش از این، احمد مسعود گفت که طالبان "پیشنهاد اختصاص دو کرسی به جبهه ملی مقاومت در دولت" را داد و ادامه داد: "ما حتی در مورد این پیشنهاد فکر نکردیم".

یوسف احمدی در مورد سرنوشت پنجشیر به "عربی ۲۱" گفت: به شرط آنکه آن‌ها (مبارزان جبهه ملی مقاومت) از جنگ دست بکشند طالبان با این منطقه و مبارزان مانند دیگر مردم سراسر افغانستان رفتار خواهد کرد. "

درگیری‌ها بین طالبان افغانستان و نیرو‌های مبارز در دره پنجشیر ادامه دارد و نیرو‌های مقاومت ملی از پذیرش بازگشت طالبان به قدرت امتناع می‌ورزند.

همزمان برخی منابع مدعی کنترل طالبان بر این منطقه شده‌اند در حالی که روز شنبه فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت از کشته شدن نزدیک به ۶۰۰ جنگجوی گروه طالبان در ولایت پنجشیر خبر داد.

طالبان به طور رسمی هیچ بیانیه‌ای در مورد کنترل این ولایت منتشر نکرده، اما مخالفان می‌گویند آن‌ها حمله طالبان را در ارتفاعات دربند در مرز بین ولایت‌های کاپیسا و پنجشیر دفع کردند.

سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان می‌گوید: "طالبان به ارتفاعات دربند در مرز بین ولایت‌های کاپیسا و پنجشیر رسیدند، اما آن‌ها دفع شدند. "

دشتی در توییتی افزود: "دفاع از سنگر افغانستان شکست ناپذیر است. "

امرالله صالح، معاون رئیس جمهور سابق که در دره پنجشیر است نیز در یک پیام ویدئویی که عصر جمعه منتشر شد، از "وضعیت بسیار دشوار" صحبت و تأکید کرد که "مقاومت ادامه دارد و ادامه خواهد داشت".
 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: