زهرا نعمتی کماندار ایران در بازیهای پارالمپیک توکیو با قهرمانی در ریکرو انفرادی بانوان ضمن کسب مدال طلای این دوره از مسابقات، سومین طلای خود را در در پارالمپیک کسب کرد.
کد خبر: ۹۶۵۸
۱۵:۲۰ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، دیدار فینال مسابقات ریکرو انفرادی زنان پارالمپیک توکیو امروز پنجشنبه بین زهرا نعمتی و «وینچنزا» از ایتالیا برگزار شد.

 

در این دیدار حساس و نفسگیر، نعمتی موفق شد حریف ایتالیایی خود را در تیر طلایی ‏‬از پیش رو بردارد و قهرمان شود. این بازی به تساوی ۵ - ۵ کشید و در نهایت نعمتی با تیر طلایی برنده شد.

 

این سومین طلای زهرا نعمتی در بازی‌های پارالمپیک محسوب می‌شود و او را جزو پرافتخارترین ورزشکاران ایران در تاریخ این رقابت‌ها قرار می‌دهد.

 


نعمتی در این رقابت‌ها پس از اینکه در دور اول با قرعه استراحت روبرو شده بود، در مرحله یک هشتم پایانی و در تقابل با سوتلوا بارانتسوای روس توانست با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز شود. او سپس در یک‌چهارم نهایی نیز ٧ بر یک حریف برزیلی را مغلوب کرد. نعمتی در نیمه نهایی هم ۶ بر ٢ حریف یونانی خود را شکست داد.

 

در ادامه رقابتهای تیروکمان پارالمپیک زهرا نعمتی روز شنبه ١٣ شهریور نیز به همراه غلامرضا رحیمی و در ماده میکس ریکرو تیراندازی با کمان با حریفان رقابت خواهد کرد.

 

به این ترتیب تعداد مدال‌های طلای ایران در پارالمپیک توکیو به ۹ مدال افزایش یافت.

 

 

منبع:مهر

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: