امین قاسمی‌نژاد ۱ آذر ۱۳۶۵، در شهرستان بابل از استان مازندران به دنیا آمد. او در پست وینگر و مهاجم نوک بازی می‎‌کند.
کد خبر: ۹۴۷۱
۰۰:۳۴ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، امین قاسمی‌نژاد ستاره سال‌های اخیر فوتبال ایران و باشگاه پدیده مشهد به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست، آن هم در شرایطی که همگان منتظر عقد قرارداد او با پرسپولیس تهران بودند.
 
در شرایطی که همه منتظر عقد قرارداد امین قاسمی‌نژاد و پرسپولیس بودند، او مجددا با چرخشی عجیب به استقلال پیوست.
 
امین قاسمی‌نژاد که سابقه گلزنی به پرسپولیس را هم در کارنامه دارد، از جمله ستاره‌های نقل و انتقالات امسال بود که پیش از این در نیم فصل گذشته نیز در لیست فرهاد مجیدی قرار داشت.

بیوگرافی و آمار امین قاسمی‌نژاد، بازیکن جدید استقلال

امین قاسمی‌نژاد ۱ آذر ۱۳۶۵، در شهرستان بابل از استان مازندران به دنیا آمد. او در پست وینگر و مهاجم نوک بازی می‎‌کند و خیلی دیر در فوتبال ایران تبدیل به یک چهره شد. محمد قاسمی نژاد، بازیکن فولاد نیز پسرعموی اوست که در لیگ هجدهم با هم در شهرخودرو هم‌تیمی بودند.

قاسمی‌نژاد فوتبال حرفه‌ای را با پرسپولیس قائمشهر آغاز کرد. پس از چند سال بازی در این تیم نهایتا وی به سطح نخست فوتبال ایران رسید و به ماشین سازی پیوست.

حضور در ماشین‌سازی برای قاسمی‌نژاد خوش یمن بود و وی موفق شد در فصلی که رسول خطیبی سرمربی این تیم بود، به لیگ برتر برسد. در لیگ برتر، اما نتایج ماشین سازی ناامیدکننده بود و در پایان فصل، آن‌ها سقوط کردند. سقوط ماشین سازی باعث شد قاسمی نژاد راهی پدیده مشهد شود.

۴ سال حضور در پدیده، اما حضوری موفق برای قاسمی نژاد بود. مهاجم ۳۰ ساله‌ای که تا ۳۴ سالگی در این تیم ماند و هر سال بهتر از قبل کار کرد. او در مجموع این ۴ سال، علاوه بر چشیدن طعم بازی در لیگ قهرمانان آسیا با تیم مشهدی، موفق شد ۳۰ گل بزند و ۱۸ پاس گل به هم‌تیمی هایش بدهد.

گرچه قرار بود در نیم فصل لیگ بیستم او با جدایی از جمع مشهدی‌ها راهی استقلال شود، اما عدم توافق میان استقلال و پدیده باعث شد تا این انتقال به تابستان ۱۴۰۰ موکول شود.

در نهایت او با عقد قراردادی ۲ ساله از امروز به جمع استقلالی‌ها پیوست. او سابقه گلزنی به پرسپولیس را هم در کارنامه دارد. قاسمی نژاد پس از باز کردن دروازه لک به دوربین عکاسان عدد ۴ را نشان داد تا در دل استقلالی‌ها حسابی جا باز کند.
 
گل امین قاسمی نژاد به پرسپولیس و نشان دادن عدد ۴ به دوربین
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: