سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین خبر منتشره درباره ربوده شدن یک هواپیمای مسافربری این کشور در افغانستان و عزیمت آن به ایران را تکذیب کرده و مدعی شد که معاون وزیر خارجه تنها هرج و مرج حاکم بر فرودگاه کابل را تشریح کرده بود.
کد خبر: ۹۴۱۲
۱۴:۰۴ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلیگ نیکولینکو" سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین انتشار اطلاعاتی درباره اینکه گویا یک هواپیمای مسافربری این کشور در فرودگاه کابل ربوده و به ایران برده شده را تکذیب کرد و یادآور شد که تمامی هواپیماهای اوکراینی به این کشور بازگشته‌اند.

 

چند ساعت قبل "یوگنی ینین" معاون وزیر خارجه اوکراین مدعی شده بود که این هفته یک فروند هواپیمای مسافربری این کشور که می بایست اتباع اوکراینی را از افغانستان خارج کند، توسط افراد مسلح ناشناس ربوده شده و همراه با مسافرانی غیراوکراینی به ایران برده شده است.

 

سخنگوی وزارت خارجه اوکراین توضیح داد: «هیچ هواپیمای اوکراینی در کابل یا جای دیگری ربوده نشده است. اطلاعاتی که به نقل از مقامات کی‌یف در برخی رسانه‌های گروهی منتشر شده، مطابق با واقعیت نیست. تمامی هواپیماهایی که برای خارج کردن شهروندان اوکراینی به افغانستان اعزام شده بود، در شرایطی امن به کشور بازگشته‌اند و سومین پرواز هم 256 اوکراینی را به کشور بازگرداند.»

 

 

ماجرای ورود هواپیمای ربوده شده از افغانستان به ایران چه بود؟

 

 

وی یادآور شد، معاون وزیر خارجه اوکراین در مجموع سطح دشوار کاری که دیپلمات‌های کشور در این رابطه (خارج کردن اتباع اوکراینی از افغانستان) با آن مواجه هستند را توضیح داده بود. سخنگوی وزارت خارجه یادآور شد که اوضاع در فرودگاه کابل نزدیک به هرج و مرج است و افراد بسیاری تلاش می‌کنند تا به زور و از هر طریق ممکن از این کشور خارج شوند.  

 

 

منبع:تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: