ممکن است به هر دلیلی نیاز داشته باشید که از یک اکانت واتساپ، در دو دستگاه مختلف استفاده کنید. مثلا می‌توانید به صورت هم زمان به یک اکانت واتساپ از طریق گوشی و کامپیوتر متصل شوید. یا می‌توانید با استفاده از دو گوشی مختلف، به یک اکانت متصل شوید.
کد خبر: ۹۳۶۶
۱۰:۱۶ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، ممکن است به هر دلیلی نیاز داشته باشید که از یک اکانت واتساپ ، در دو دستگاه مختلف استفاده کنید. مثلا می توانید به صورت هم زمان به یک اکانت واتساپ از طریق گوشی و کامپیوتر متصل شوید. یا می توانید با استفاده از دو گوشی مختلف ، به یک اکانت متصل شوید.

 

دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد. برای مثال ممکن است می خواهید فایل هایی را از طریق کامپیوتر برای مشتری ارسال کنید. یا حتی می خواهید یک فایل را از گوشی به کامپیوتر انتقال دهید .برای این منظور می توانید از همین روش استفاده کنید.

 

یکی از دلایل مهم و شاید عجیب این کار می تواند عدم اعتماد شما به همسرتان باشد ممکن است به دلیل بی اعتمادی به همسرتان و یا حتی بی اعتمادی به جامعه و شبکه های اجتماعی ، دوست ندارید همسر شما از نرم افزارهایی مثل واتساپ استفاده کند . در این صورت بجای منع کردن او از نصب این برنامه ها ، می توانید به صورت مشترک از یک اکانت استفاده کنید تا خیالتان هم راحت باشد.

 

در این صورت هر پیامی که در واتساپ او رد و بدل می شود ، در گوشی یا کامپیوتر شما نیر نمایش داده خواهد شد.

 

استفاده از یک واتساپ در دو گوشی مختلف

 

در حالت کلی نمی توانید با استفاده از یک شماره موبایل ، دو برنامه واتساپ را در گوشی های مختلف فعال سازی کنید چرا که به محض وارد شدن به حساب کاربری در گوشی دوم ، دسترسی شما در گوشی اول به برنامه واتساپ قطع می شود.

 

ولی روشی برای دور زدن این مورد وجود دارد. برای این منظور می توانید از واتساپ تحت وب به آدرس web.whatsapp.com  استفاده کنید. برای این منظور به این صورت عمل کنید .

 

 برنامه واتساپ را در گوشی اول نصب و فعال کنید.

 

بر روی تنظیمات برنامه که در قسمت بالا و سمت چپ (سه نقطه) قرار دارد کلیک کنید.

 

گزینه «واتساپ وب» را انتخاب کنید .

 

کادری برای اسکن کد QR نمایش داده می شود .

 

مرورگر گوشی دوم (مثلا کروم) را باز کرده و از طریق منوی تنظیمات که در بخش بالا و سمت راست مرورگر به صورت آیکن سه نقطه وجود دارد ، گزینه «سایت مخصوص رایانه» یا Desktop Site Mode را انتخاب کنید.

 

وارد آدرس web.whatsapp.com شوید .

 

کد QR برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

با استفاده از گوشی اول ، کد QR موجود در صفحه گوشی دوم را اسکن کنید.

 

واتساپ در هر دو گوشی فعال شد.

 

در فیلم زیر مراحل بالا را مشاهده می کنید.

 

 

چطور ارتباط دستگاه دوم را از واتساپ قطع کنم ؟

 

برای اینکه ارتباط دستگاه دوم از اکانت واتساپ را قطع کنید باید وارد برنامه واتساپ در گوشی اول شده و از بخش تنظیمات ، گزینه «واتساپ وب» را انتخاب کنید .

 

در صفحه ای که باز می شود ، تمام دستگاه هایی که به اکانت شما متصل هستند قابل مشاهده است که می توانید از همان جا دسترسی آنها را به اکانت واتساپ قطع کنید.

 

استفاده مشترک از یک واتساپ در دو گوشی مختلف

 

هک اکانت واتساپ

 

 

در برخی از سایت ها از این روش اشاره شده به عنوان هک واتساپ یاد می شود که درست نیست . توجه داشته باشید که اگر کسی به گوشی شما دسترسی داشته باشد می تواند بدون اطلاع شما ، اکانت شما را در گوشی خودش نیز فعال کرده و به پیام های شما دسترسی داشته باشد.

 

 

منبع: آی تی یاری

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: