مختارنامه مجموعه‌ای تلویزیونی در رابطه با زندگی و قیام مختار ثقفی ساخته داوود میرباقری است.
کد خبر: ۹۳۲۵
۱۷:۳۸ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، سریال مختارنامه یک مجموعه تلویزیونی پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی به کارگردانی داوود میرباقری است. این سریال به داستان مختار ثقفی مکنی به ابواسحاق، که پس از حادثه عاشورا به خونخواهی برمی‌خیزد، می‌پردازد. این سریال در ۴۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای پخش گردید و قسمت آخر آن در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۹۰ به پایان رسید.پخش سریال مختارنامه از شبکه قرآن
زمان پخش مختارنامه: این سریال از امروز دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ هر شب ساعت ۲۴ روی آنتن شبکه قرآن خواهد رفت.

فریبرز عرب نیا، ماه‌چهره خلیلی، فرهاد اصلانی، رضا رویگری، مهدی فخیم زاده، فریبا کوثری، نسرین مغانلو، انوشیروان ارجمند و … بازیگران این سریال هستند.

داستان این مجموعه تلویزیونی از زخمی شدن حسن بن علی و رفتن وی به مدائن که حاکم آن عموی مختار است شروع می‌شود. مختار از طرف عمویش فرا خوانده می‌شود تا از حسن بن علی محافظت کند. بعد از مسموم و کشته شدن حسن مجتبی توسط همسرش جعده در ادامه، داستان به وقایع سال ۶۰ هجری و مرگ معاویه و حکومت یزید و جریان بیعت گرفتن از حسین بن علی رفته و در نهایت پنج سال بعد از حادثه عاشورا، مختار به عنوان رهبر چهارمین قیام پس از عاشورا با متحد کردن شیعیان با شعار «یا لثارات الحسین» به خونخواهی حسین بن علی و شهدای کربلا قیام می‌کند.

منبع: همشهری آنلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: