بسیاری از افراد نگران در جستجوی راه‌هایی برای جلوگیری از اکانت جعلی و یا پیدا کردن اکانت کپی شده و جعلی خود در روبیکا هستند. سوال اصلی افراد این است که چگونه اکانت کپی شده خود در روبیکا را پیدا کنیم یا اصلا بفهمیم چنین چیزی وجود دارد؟
کد خبر: ۹۲۱۲
۱۳:۴۴ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، بسیاری از افراد نگران در جستجوی راه‌هایی برای جلوگیری از اکانت جعلی و یا پیدا کردن اکانت کپی شده و جعلی خود در روبیکا هستند. سوال اصلی افراد این است که چگونه اکانت کپی شده خود در روبیکا را پیدا کنیم یا اصلا بفهمیم چنین چیزی وجود دارد؟

چگونه اکانت جعلی روبیکا را پیدا کنیم؟
احتمالا با این اقدام و عملکرد عجیب روبیکا، در کپی کردن پیج‌های اینستاگرامی، آن هم بدون هیچ تغییری در عکس و متون مایه نگرانی بسیاری از افراد شده است. البته خیلی جای نگرانی نیست، چراکه روبیکا به سراغ افراد مشهوری در فوتبال، سینما و دیگر عرصه‌ها رفته است و حتی سرخود به بعضی افراد تیک آبی نیز اهدا کرده است!

اما برای اینکه اکانت جعلی روبیکا را بیابید، اولین راه نصب عضویت در سرویس روبیکا است؛ که طبعا حرکت خیلی جذابی به نظر نمی‌رسد! راه بهتر این است که درست مانند اینستاگرام وب، نام اکانت اینستاگرامی خود یا درواقع یوذرنیم اینستا خود را بعد از آدرس وب سایت روبیکا سرچ کنید تا ببینید آیا اکانتی با مشخصات اکانت شما در روبیکا فعال است یا نه. برای اینکار از فرمول زیر استفاده کنید:

نام اکانت اینستاگرامی/Rubika.ir

در این حالت بدون اینکه این سرویس روی گوشی شما نصب باشد یا شما، شماره تلفن همراه یا هر اطلاعات دیگری به آن بدهید، متوجه وجود اکانت جعلی خود خواهید شد. اخیرا شماری از چهره‌های سرشناس ورزشی و سینمایی، تهدید به پیگیری قضایی این اقدام جنجالی روبیکا کرده اند.

تکمیلی:
امکان اینکه درحالت وب و بدون ثبت‌نام  بتوانید اکانتتان را پیدا کنید برداشته شده است.

پیام رسان روبیکا طی بیانیه‌ای در خصوص مطالب منتشرشده از سوی برخی بازیکنان فوتبال و افراد مشهور در خصوص صفحات به نام آن‌ها در روبیکا توضیح داد:
در روبیکا نیز مانند تمام شبکه‌های اجتماعی موبایلی امکان ثبت شناسه کاربری از ۵ تا ۳۰ کاراکتر برای تمام کاربران فراهم است. تنها محدودیت برای ایجاد حساب کاربری این است که نام کاربری موردنظر قبلا توسط کاربر دیگری رزرو نشده باشد.
در تمامی شبکه‌های اجتماعی، بی شمار صفحه یا کانال‌ مشابه با عنوان یا شناسه افراد ایجاد می شود که این امر اجتناب ناپذیر می‌باشد.
در صورتیکه فردی احتمال می‌دهد ممکن است از نامش در روبیکا سواستفاده شود، مانند تمام شبکه‌های اجتماعی می‌تواند درخواست وریفای شدن اکانت خود را از طریق ارتباط با پشتیبانی ارسال و پس از طی مراحل اکانت خود را از سایر اکانتهای مشابه متمایز کند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت شناسه می توانید به بات پشتیبانی روبیکا به آدرس supportbot مراجعه نمایید.

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: