رضا آدینه از کوهنوردان حرفه ای ایران بوده که اهل اراک می باشد. پنجشنبه شب گذشته، تیم ۵ نفره آنها قصد صعود کرده اند که گویا مهری جعفری بین کمپ های ۲ و ۳ حادثه می بیند و برای آدینه نیز بعد از کمپ ۵ حادثه رخ می دهد.
کد خبر: ۹۰۶۴
۲۲:۴۷ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

بیوگرافی رضا آدینه

رضا آدینه از کوهنوردان حرفه ای ایران بوده که اهل اراک می باشد او متولد دهه شصت بوده و سال‌ها در عرصه کوهنوردی فعالیت دارد.

 

رضا آدینه (کوهنورد) کیست؟ | ماجرای مفقودی رضا آدینه و همسرش چیست؟+ بیوگرافی و عکس

 

سقوط از کوه های هیمالیا

پنجشنبه شب گذشته، تیم ۵ نفره آنها قصد صعود کرده اند که گویا مهری جعفری بین کمپ های ۲ و ۳ حادثه می بیند و برای آدینه نیز بعد از کمپ ۵ حادثه رخ می دهد. یکی از آنها نیز گمشده بود که گویا خوشبختانه پیدا شده و در مسیر بازگشت است.

این پسر جوان به دلیل علاقه بسیار زیاد به کوهنوردی با هزینه شخصی و با دوستانش به قرقیزستان سفر کرده و به قله پوبدا می روند

اما در این قله به دلیل شرایط جوی نامناسب دچار حادثه شده و سقوط می کند

رضا آدینه (کوهنورد) کیست؟ | ماجرای مفقودی رضا آدینه و همسرش چیست؟+ بیوگرافی و عکس

هنوز درباره سرنوشت این پسر جوان اطلاعی وجود ندارد و مشخص نیست که آیا زنده است یا خیر

در این باره نایب رئیس مجلس از وزارت ورزش درخواست کرد که با جدیت پیگیر وضعیت این کوهنورد ایرانی شود علی نیکزاد در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که چهار کوهنورد ایرانی به قله هیمالیا رفتند که متاسفانه رضا آدینه دچار حادثه شده است و در حال حاضر مفقود از خانواده اش به شدت نگران حال رو هستند.

 

رضا آدینه (کوهنورد) کیست؟ | ماجرای مفقودی رضا آدینه و همسرش چیست؟+ بیوگرافی و عکس

 

رئیس هیات کوهنوردی استان مرکزی هفدهم مرداد ماه گفت: وقوع حادثه برای کوهنورد اراکی در قله پوبدا در قرقیزستان، قطعی است. موضوع فوت احتمالی این کوهنورد هنوز تایید نشده و ما فعلا در انتظار اخبار موثق در این خصوص هستیم و امیدواریم که او زنده باشد.

سوابق ورزشی

این کوهنورد تا به حال موفق شده چند قله را فتح کند و سابقه صعود به قله ۷۱۳۴ متری لنین در قرقیزستان و پوبدا و هیمالیا را دارد

آدینه از کارمندان آتش نشانی اراک نیز میباشد و  در مسابقات آتش نشانان که در هفت مهر برگزار شد موفق شد مسافت طولانی را دویده و همچنین کیلومترها رکاب زده است

او علاوه بر کوهنوردی در عرصه اکتشافات هم فعالیت داشته است

رضایی گفت: یک تیم اوکراینی در کمپ های پایین تایید کرده است که آدینه از یال سمت چین سقوط کرده است ولی از آنجا که این افراد خارجی هستند و شاید شناختی روی نفرات نداشته باشند، فدراسیون هنوز تاییدیه در خصوص فوت این کوهنورد به ما نداده است، ولی از پنجشنبه شب گذشته خبری از او نیست.

علی سلیمانی دیگر کوهنورد اراکی نیز در این تیم حضور داشته که با این تیم صعود کرده بود ولی پس از صعود به یک قله، هفته گذشته به کشور بازگشته است.

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: