رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ در پیام تلویزیونی با اشاره به طغیان بیماری کرونا، این مسئله را مسئله اول و فوری کشور خواندند، ایشان با تأکید در خصوص انجام قاطع وظایف و تصمیم‌ها برای مقابله با بیماری، توصیه‌ها و نکات مهمی خطاب به مسئولان و مردم بیان کردند.
کد خبر: ۹۰۵۱
۱۴:۰۷ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، لازمه مقابله با تغییر شکل و جهش ویروس را به‌کارگیری آرایش و شیوه‌های دفاعیِ جدید و محکم خواندند و گفتند: جان باختن بیش از ۵۰۰ تن در یک روز و داغدار شدن خانواده‌هایشان و همچنین ابتلاء ده‌ها هزار نفر به بیماری و مشکلات درمانی آن‌ها حقیقتاً بسیار دردناک است و دل هر مسلمان و هم‌میهنی از این واقعه آتش می‌گیرد، بنابراین برای مقابله با این وضع وظایفی داریم. ایشان ضرب‌الاجل یک‌هفته‌ای رئیس‌جمهور برای جمع‌آوری پیشنهاد‌ها و تصمیم‌گیری درباره آن‌ها را کاری خوب برشمردند و افزودند: در رأس زمان تعیین‌شده، جواب قضیه با دقت سنجیده، و برای هر اقدامِ لازم با قاطعیت تصمیم‌گیری و به آن عمل شود.
 
 
رهبر انقلاب همچنین خستگی شدید کادر درمان و فشار‌های جسمی و روحی وارد به آن‌ها را نگرانی بزرگی دانستند و افزوند: از صمیم قلب از پزشکان، پرستاران و مجموعه‌های درمانی که واقعاً در حال جهاد هستند، تشکر می‌کنم اگرچه تشکر اصلی از آنِ خداوند شاکر و علیم است.
 
 
رهبر انقلاب با تأکید بر لزوم گسترش آزمایش‌های بیماریابی خاطرنشان کردند: در اوایل بیماری، آزمایش‌های بیماریابی عمومی رایج شد که کار خوبی بود و باید شبکه بهداشت با کمک بسیج این کار را انجام دهند.
 
 
ایشان با اشاره به هزینه‌های سنگین آزمایش‌های تشخیص کرونا، تأکید کردند: دولت و بیمه‌ها کمک کنند تا بیماریابی و آزمایش‌های تشخیص به صورت رایگان و وسیع در اختیار همه مردم قرار بگیرد.
 
 

فیلم کامل پیام تلویزیونی رهبر انقلاب درباره وضعیت بیماری کرونا

 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: