حجت عبدالمالکی، وزیر کار دولت سیزدهم را بشناسید.
کد خبر: ۹۰۴۹
۱۳:۵۰ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، حجت عبدالمالکی، وزیر کار دولت ابراهیم رییسی شد.

او متولد چهارم فروردین ماه سال ۱۳۶۰ است و مدرک دکتری اقتصاد خود را از دانشگاه اصفهان گرفته و اکنون عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق است.

از نظر سوابق اجرایی حجت عبدالملکی بین سال‌های ۸۹ تا ۹۱ عضو هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور بوده و از سال ۸۵ تا ۸۸ سمت مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی را بر عهده داشته است.

همچنین سابقه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین‌المللی بانک جهانی- فرانسه در سال ۲۰۱۰ و دبیر سمینار بین‌المللی بازنگری در “گزارش توسعه جهانی ۲۰۰۹” در کارنامه حجت عبدالملکی وجود دارد.


از سال ۹۴ که به عنوان دبیر شورای اقتصاد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد و در حال حاضر معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد است.
موضع‌گیری تند در مقابل برجام و FATF

حجت عبدالملکی خود را نظریه‌پرداز ملی در خصوص اقتصاد مقاومتی معرفی می‌کند. تالیفات و مقالات او عموما در حوزه اقتصاد اسلامی و منطقه‌ای است.

این استاد دانشگاه در خصوص FATF موضع‌گیری‌های تندی داشته و معتقد است FATF سودی برای ایران ندارد و موجب می‌شود ایران شرکای تجاری خود را برای دور زدن تحریم از دست بدهد. همچنین پذیرش FATF را به فاش شدن اطلاعات محرمانه کشور تعبیر می‌کند.حجت عبدالملکی در توئیتی لوایح دولت درباره FATF را صد در صد به ضرر کشور خوانده و گفته این لوایح باعث می‌شود ایران شرکای تجاری خود را از دست بدهد.

او درباره چگونگی این تبادلات مالی هنگام تحریم گفته است: فضای تراکنش‌های بانکی و مالی دنیا به قدری وسیع است که هیچ نوعی از تحریم‌ها چه تحریم‌های آمریکا و چه محدودیت‌های FATF نمی‌تواند مبادلات بانکی پولی و مالی یک کشور بزرگ مانند ایران را قفل کند.

اظهارات حجت عبدالملکی در مقابل برجام نیز همانند موضع‌گیری‌هایش درباره FATF است. او معتقد است که نتیجه برجام‌های نفتی، بانکی، هسته‌ای، زیست محیطی و فرهنگی، بردگی نسل آینده است.

وی در فروردین امسال ابراز امیدواری کرد که در سال ۱۴۰۰ مردم با روی کار آمدن یک دولت انقلابی شاهد انقلاب در حوزه اقتصادی باشند.

پس از این که ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور سیزدهم انتخاب شد، گمانه‌زنی‌هایی درباره اعضای اقتصادی کابینه دولت آینده زده شد. در این میان برای سمت‌های معاون اولی رئیس‌جمهور، وزیر اقتصادی و امور دارایی، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، وزارت نفت و … پیشنهاد‌هایی شده است. برخی می‌گویند ممکن است وزارت اقتصاد و دارایی به حجت عبدالملکی برسد.
 
 
منبع:تجارت نیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: