خبرنگار روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» در پیامی در صفحه خود در توییتر نوشت: «یک مقام ارشد اروپایی گفت که بهترین حدس وی این است که گفتگو‌ها با ایران در وین در اوایل سپتامبر (اواسط شهریور) از سرگرفته شود».
کد خبر: ۸۹۵۵
۱۱:۴۱ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، خبرنگار روزنامه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال» در پیامی در صفحه خود در توییتر نوشت: «یک مقام ارشد اروپایی گفت که بهترین حدس وی این است که گفتگو‌ها با ایران در وین در اوایل سپتامبر از سرگرفته شود».

این مقام اروپایی تاکید کرد که این تنها حدس وی بوده و ابراز امیدواری کرد که این موضوع زمانی که کابینه دولت جدید به طور کامل تشکیل و مورد تایید قرار بگیرد، روی دهد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که طبق اعلام «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا او از فرصت حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در تهران، برای انجام رایزنی‌ها درباره مسائل مختلف از قبیل برجام استفاده کرده است.

معاون جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توییتری درباره دیدار خود با مقام‌های خارجی حاضر در مراسم تحلیف آیت‌الله رئیسی توضیحی ارائه داد.

سفر مورا به تهران در شرایطی انجام شده که روز گذشته در خبر‌ها آمده بود که این مقام ارشد اتحادیه اروپا با برخی مقام‌های ایرانی دیدار کرده بود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سیزدهم مرداد ماه در تهران با انریکو مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرده بود.

ظریف در این دیدار از مواضع اروپا و بی عملی آن‌ها در قبال بدعهدی‌های آمریکا انتقاد کرد و گفته بود: اروپایی‌ها به واقعیات توجه بیشتری کرده و با سیاست‌های مبتنی بر فشار و تهدید همراهی نکنند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: