ابراهیم رئیسی نام رئیس کل جدید بانک مرکزی را هم در کنار اسامی دیگر اعضای کابینه منتشر کرده است؛ علی صالح‌آبادی. صلح آبادی پس از بورس سکان یک بانک را برعهده گرفته بود و در سال‌های اخیر مدیر عامل بانک توسعه صادرات بود.
کد خبر: ۸۹۵۲
۱۰:۵۱ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، از نگاه خیلی از کارشناسان نقش بانک مرکزی در سقوط بزرگ شاخص کل بورس به شدت چشم‌گیر بود و افزایش نرخ سود بین بانکی یکی از مهمترین عوامل آسیب بازار سهام بود.

اما به نظر می‌رسد در دولت ابراهیم رئیسی اولین سیگنال مثبت نسبت به بازار سهام قابل مشاهده است.

هرچند ریاست بانک مرکزی نیاز به تایید شدن توسط نمایندگان مجلس ندارد، اما ابراهیم رئیسی نام رئیس کل جدید بانک مرکزی را هم در کنار اسامی دیگر اعضای کابینه منتشر کرده است؛ علی صالح‌آبادی.

صالح‌آبادی در دهه ۸۰ مدیر عامل بورس بود و به عنوان یک چهره شناخته شده بورسی در اقتصاد ایران محسوب می‌شود. پیش از معرفی رسمی او به عنوان رئیس کل بانک مرکزی نیز روز گذشته در اخبار غیررسمی نام او مشاهده می‌شد که با واکنش مثبت فعالان بازار سهام در شبکه‌های اجتماعی همراه بود. کاهش نرخ سود احتمالا از مهمترین انتظارات فعالان بازار سهام از صالح‌آبادی باشد که احتمالا با این تصمیم بتواند کمک بزرگی به بازگشت سرمایه به بازار سهام کند.

با این حال، باید دید صالح‌آبادی پس از حضور در منصب بانک مرکزی با چه چالش‌هایی مواجه است و آیا امکان این که نگاه بورسی خود را حفظ کند وجود دارد یا نه. وی پس از بورس سکان یک بانک را برعهده گرفته بود و در سال‌های اخیر مدیر عامل بانک توسعه صادرات بود.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: