باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه ای رسمی از جدایی لئونل مسی خبر داد. باشگاه بارسا در این بیانیه توضیح داد که چه اتفاقی در مذاکرات برای تمدید قرارداد این مهاجم آرژانتینی افتاده است.
کد خبر: ۸۹۲۶
۲۳:۳۳ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
در بیانیه بارسا آمده است: "با وجود اینکه بین باشگاه بارسلونا و لئو مسی به توافق رسیده بودیم و با قصد مشخص امروزِ هر دو طرف برای امضای قرارداد جدید، به دلیل موانع اقتصادی و ساختاری (مقررات لالیگای اسپانیا) نمی‌توان این قرارداد را رسمی کرد.
 
جدایی مسی

 
قرارداد پیشین ستاره آرژانتینی تابستان امسال به پایان رسید، اما انتظار می‌رفت او پیش از آغاز فصل ۲۲-۲۰۲۱ قراردادی جدید با بارسا امضا کند.
 
جدایی مسی


مسی و نمایندگان او روز پنجشنبه برای آخرین بار با باشگاه مذاکره کردند و اگرچه هر دو طرف امیدوار بودند به توافق برسند و مسی در نوکمپ باقی بماند، اما طبق بیانیه بارسا و گزارشاتی که پیش از آن منتشر شده بود، این توافق حاصل نشد.

 لیونل مسی تابستان گذشته و پس از مشکلاتی که با جوزپ ماریا بارتومئو، رییس وقت بارسا، پیدا کرد، درخواست جدایی از این باشگاه را داشت. اما بارتومئو که حاضر نبود کاپیتان اسطوره‌ای بارسا را از دست بدهد با توسل به بند جدایی ۷۰۰ میلیون یورویی و تهدید به شکایت و درخواست غرامت، مسی را مجبور به ماندن کرد.

با برکناری بارتومئو و از زمانی که خوان لاپورتا ریاست بارسا را در اسفند ماه سال گذشته بر عهده گرفت، اولویت اصلی او تمدید قرارداد مسی بود و کاپیتان آرژانتینی نیز حاضر شد برای تمدید قرارداد از نیمی از دستمزدش صرف نظر کند.

در برهه‌ای گزارش شد که مسی و بارسا بر سر قراردادی پنج ساله و با کاهش ۵۰ درصدی دستمزد ستاره آرژانتینی به توافق رسیده اند.
 
 
جدایی مسی


سقف دستمزد‌های لالیگا مانع اصلی بر سر عملی شدن این قرارداد بود که با وجود تلاش بارسا برای کاهش دستمزد دیگر بازیکنان و فروش ستاره‌هایی که دستمزد هنگفتی دریافت می‌کردند، در نهایت مانع از ثبت قرارداد کاپیتان اسطوره‌ای بارسا شد و رای به جدایی مسی از بارسا داد.

 

همچنین موندو دیپورتیوو گزارش کرده است که عملی نشدن انتقال کریستین رومرو به نوکمپ یکی دیگر از نکات کلیدی بود که باعث شد مسی با کاتالان‌ها به توافق نرسد.

امضای قرارداد با مدافع میانی آرژانتینی آتالانتا، که به تازگی به همراه مسی قهرمان کوپا آمه ریکا شده است، یک درخواست صریح از سوی مسی برای تقویت منطقه دفاعی بود و عملی نشدن آن یک یکی از موانع بزرگ در به نتیجه رسیدن مذاکرات بوده است.

باشگاه چند هفته پیش تلاش کرد تا رومرو را به خدمت بگیرد، اما با توجه به عدم امکان بارسا برای رقابت با پیشنهادات هنگفت دیگر باشگاه‌ها مانند تاتنهام، پیشنهاد بارسا با مبلغ ۴۰ میلیون یورو به علاوه ۱۰ میلیون پاداش از سوی اتالانتا پذیرفته نشد و رومرو در نهایت راهی تاتنهام شد.لئو مسی پیش از آغاز فصل جدید مقصد جدیدی برای خود انتخاب خواهد کرد، اما باید دید کدام یک از باشگاه‌های مشتاق امضای قرارداد با مسی می‌توانند هزینه خرید او را بپردازند.

گفته می‌شود پاری سن ژرمن و منچسترسیتی مشتاق جذب او هستند و همچنین این دو از معدود دو باشگاه‌هایی هستند که می‌توانند دستمزد این برنده شش توپ طلا را پرداخت کنند.

مسی همچنین پیشتر از تمایل خود برای بازگشت به باشگاه نوجوانی اش، نیولز اولد بویز، و به پایان رساندن دوران حرفه‌ای فوتبال خود در آن باشگاه صحبت کرده است.

 

مسی در ۱۳ سالگی به نوکمپ رفت و در سیستم جوانان بارسا پیشرفت کرد و اولین بازی خود را در سال ۲۰۰۳ در سن ۱۶ سالگی برای تیم اول بارسلونا انجام داد.

او در سال‌های بعد در بارسا شکوفا شد و اکنون به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ شناخته می‌شود. فوق ستاره آرژانتینی ۱۰ عنوان قهرمانی در لالیگا و ۴ قهرمانی در چمپیونزلیگ را به همراه تعداد زیادی جام‌های دیگر در این سال‌ها در بارسلونا بالای سر برده است.دیدن لیونل مسی در رنگ‌هایی به جز بلوگرانا در فصل جدید، چیزی است که چشم‌های هیچ فوتبال دوستی تا مدت‌ها به آن عادت نخواهد کرد.
 
منبع: ورزش 3
برچسب ها: مسی بارسلونا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: