با آغاز مسابقات کشتی آزاد در رقابت‌های المپیک توکیو، امیدواری زیادی برای افزایش تعداد مدال‌ها برای ایران به وجود آمده است. حسن یزدانی و رضا اطری به نیمه نهایی رفتند.
کد خبر: ۸۸۸۶
۰۹:۵۸ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، دو کشتی‌گیر مازندرانی امروز در آغاز رقابت‌های آزاد به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. رضا اطری نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در نخستین مبارزه خود در المپیک توکیو مقابل حریفی از ترکیه به برتری رسید.

او در دور نخست به مصاف سلیمان آتلی دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از ترکیه رفت و در پایان در یک مبارزه سخت با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.

اطری در یک چهارم نهایی مقابل برنده بخبایار اردنبات از مغولستان رفت که مبارزی بسیار سختکوش بود، اما عطری در یک نبرد نفسگیر و در ۳۰ ثانیه پایانی توانست امتیاز برتری را کسب کند و با نتیجه ۴ ـ ۱ برنده شود و به نیمه نهایی برود.

حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک و بخت اصلی کسب مدال طلای کاروان ایران در المپیک توکیو نیز در دور نخست وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف جاورایل شاپیف از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه ۱۱ بر ۲ به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. تایم نخست این مبارزه با نتیجه ۴ بر ۲ به سود حسن یزدانی به پایان رسید.

یزدانی در دومین مبارزه خود در وزن ۸۶ کیلوگرم، برابر استفان ریچموت از سوییس به روی تشک رفت و در مدت زمان یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با نتیجه ۱۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

کشتی گیر سوئیس که سعی کرد با انگیزه بالا در مبارزه حاضر شود در ثانیه‌های آغازین مبارزه به سمت یزدانی حمله ور شد و توانست پای یزدانی را به بیرون تشک ببرد و یک امتیاز بگیرد. یزدانی، اما با حمله‌های مداوم در یک دقیقه و ۴۸ ثانیه کار حریف سوئیسی را تمام کرد و با نتیجه قاطع ۱۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

یزدانی برای رسیدن به فینال بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به احتمال زیاد به مصاف آرتور نایفونوف از روسیه می‌رود.

دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان و رقیب اصلی یزدانی از آمریکا که در سمت دیگر جدول قرار دارد نیز در مبارزه نخست مقابل حریف بلاروس به برد قاطع ۱۱ بر صفر رسید و بعد به مصاف حریفی از سن مارینو رفت و با شکست این کشتی‌گیر بدلکار به نیمه نهایی رسید.
 
 
 
 

فیلم | حسن یزدانی قدم اول را محکم برداشت

 

 

 

 

فیلم | پیروزی نفس گیر رضا اطری مقابل نایب قهرمان جهان

 

 

 

فیلم | صعود حسن یزدانی به نیمه نهایی المپیک توکیو

 

 
 
 


منبع:فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: