رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش بیش از نیم میلیون نفری مسافران در مبادی ورودی کشور از نظر کرونا خبر داد.
کد خبر: ۸۸۶۶
۱۲:۰۶ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، شیوع نوع جهش یافته کرونا به نام دلتا کرونا باعث شروع پیک پنجم کرونا در کشور شده است. تا کنون غربالگری کرونا از بیش از نیم میلیون مسافر ورودی به کشور گرفته شده است. همزمان واکسیناسیون کرونا در کشور در حال اجراست.
 مهدی ولیپور با اشاره به اجرای طرح پایش سلامت و مراقبت بهداشتی مسافران ورودی به کشور که از روز‌های پایانی اسفند سال ۱۳۹۹ آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد، گفت: در اجرای این طرح که با همکاری جمعیت هلال احمر همراه با وزارت بهداشت در حال اجراست تا صبح امروز ۱۲ مردادماه، وضعیت سلامت۵۰۴ هزار و ۹۲۸ نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد ارزیابی قرار گرفته و علائم کرونا در آنان کنترل شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۹۳ نفر هم به دلیل دارا بودن علائم ابتلا به کووید۱۹ به قرنطینه منتقل شدند، گفت: تاکنون ۵۳ هزار و ۹۴۱ تست pcr و ۷۲ هزار و ۳۳۱ تست فوری کرونا از مسافران اخذ شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۴۷۱ نیروی عملیاتی در اجرای این طرح مشارکت دارند، گفت: این طرح در ۲۸ ورودی کشور از جمله پایانه‌های مرزی، دریایی و هوایی آغاز شده که در حال حاضر ۱۷ مورد آن فعال است.

ولیپور درباره زمان اجرای این طرح نیز گفت: اجرای طرح پایش سلامت مسافران ورودی به کشور تا هر زمانی که ستادملی مقابله با کرونا اعلام کند، ادامه خواهد داشت.
 
منبع: رکنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: