وزش باد شدید و گرد و خاک در بندرعباس موجب کاهش دید افقی به ۵۰ متر شده است.
کد خبر: ۸۵۹۰
۱۹:۰۷ - ۲۹ تير ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان در گفتگو با ایسنا، گفت: با شدت فعالیت سامانه فصلی که از هفته پیش وارد هرمزگان شده، اکنون آسمان بیشتر نقاط استان با افزایش و رشد ابر همراه است و در ارتفاعات در ساعات بعد از ظهر و شب، احتمال وقوع رگبار باران و رعد و برق وجود دارد.

مجتبی حمزه نژاد افزود: در این مدت افزایش سرعت باد‌های جنوب غربی بر روی شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان موجب متلاطم شدن دریا می‌شود.

وی اضافه کرد: این شرایط جوی و دریایی تا روز پنج شنبه در هرمزگان پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان بیان کرد: اکنون سرعت باد در بندرعباس به ۴۰ کیلومتر برساعت، و ارتفاع موج در خلیج فارس به یک و نیم متر رسیده است.

حمزه نژاد ادامه داد: از فردا احتمال تقویت فعالیت سامانه و وقوع رگبار نسبتا شدید باران، تند باد لحظه‌ای و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی در مناطق غربی، همچنین ارتفاعات مرکزی و شرقی استان وجود دارد.

وی توصیه کرد از قرارگیری و رفت و آمد در حریم مسیل‌ها و رودخانه‌ها، صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع خودداری شود.
 

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم در بنادر استان نیز صورت گیرد و شناور‌های سبک و صیادی از رفت و آمد دریایی در ساعات بعد از ظهر و شب خودداری کنند.

همچنین بر اثر وقوع گردوخاک شدید در بندرعباس، برق برخی محلات قطع شده است.

علیرضا عباسی مدیر فوریت‌های برق شرکت توزیع برق هرمزگان گفت: ماموران شرکت برق بندرعباس در حال تلاش برای وصل مجدد برق هستند.
 
منبع:ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: