بیت کوین بامداد امروز با حدود ۱۵ درصد کاهش قیمت به زیر ۳۰۰۰۰ دلار رسید.
کد خبر: ۸۵۷۰
۱۱:۲۶ - ۲۹ تير ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، قیمت بیت‌کوین، مهمترین رمزارز جهان، برای اولین بار از ۲۲ ژوئن تا کنون به زیر ۳۰ هزار دلار سقوط کرد و قیمت همه رمزارز‌های دیگر را پایین کشید.

به این ترتیب طبق داده‌های کوین مارکت کپ حدود ۹۰ میلیارد دلار از بازار رمزارز‌ها تنها ظرف ۲۴ ساعت نابود شد.

قیمت بیت‌کوین ۶ درصد سقوط کرد، قیمت اتروم ۸ درصد پایین آمد و اکس‌پی‌آر بیش از همه سقوط کرد و ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داد.


در این روز قیمت هر اتریوم به مرز ۱۸۱۹ دلار رسید که بالغ بر ۴ درصد نسبت به روز قبل از ان کاهش یافت. این اولین روز طی یک ماه اخیر بود که قیمت اتریوم به مرز ۱۸۰۰ دلار رسیده است و بسیاری شرایط حاکم بر اقتصاد دنیا و سیاست‌های وضع شده در جهان را عامل مهمی در ایجاد این وضعیت در بازار می‌دانند. در نتیجه کاهش قیمت بیت کوین در بازار، ارزش سرمایه موجود در بازار بیت کوین به ۵۹۴ میلیارد دلار رسید و ارزش سرمایه موجود در بازار اتریوم کمتر از ۲۲۱ میلیارد دلار بود.

در این روز هر دوج کوین با قیمت ۱۷ سنت و هر XRP با قیمت ۵۶ سنت معامله شد. در مورد دلیل تداوم روند کاهشی در بازار رمز ارز‌ها گزارش‌های زیادی ارایه شده است از جمله اینکه مقابله بانک‌های مرکزی باتوسعه استفاده از استیبل کوین‌ها یک عامل مهم در ایجاد این شرایط تازه است.

بانک‌های مرکزی در بسیاری از کشور‌های صنعی استیبل کوین‌ها را تهدیدی برای نظام مالی و بانکی دنیا و عامل ایجاد بی ثباتی اقتصادی می‌دانند و بر این باورند که باید با رشد این بازار مقابله کرد.

گزارش‌های منتشر شده توسط وب سایت مارکت واچ نشان می‌دهد در یک هفته اخیر میزان سرمایه موجود در بازار رمز ارز‌های دنیا ۱۵ درصد کاهش یافته است که دلیل ان پیش بینی در مورد تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در بازار است.

پل پاتل، تحلیل گر بازار رمز ارز‌ها در مصاحبه‌ای با این وب سایت در مورد وضعیت بازار گفت: «دو بازار مهم و تاثیرگذار در دنیای رمز ارزها، کشور‌های چین و امریکا هستند. در ماه‌های اخیر در هر دو کشور سیاست‌های تازه‌ای برای مقابله با فعالیت در بازار رمز ارز‌ها ایجاد شده است. چین رسما فعالیت در این حوزه را ممنوع کرده است و هم استخراج رمز ارز و هم معامله در این بازار را ممنوع کرده است و با فعالان این بازار مقابله کرد. در امریکا هم با وجود اینکه رسما مخالفتی با فعالیت در بازار رمز ارز اعلام نشده است، ولی سیاست‌ها در جهت محدودیت فعالیت در این بازار است. از یک طرف جهت گیری بانک‌های مرکزی در برابر بازار استیبل کوین‌ها و معرفی این بازار به عنوان عامل برهم زدن ثبات مالی و اقتصادی مطرح است و از طرف دیگر تاکید بر استفاده از رمز ارز‌ها توسط گروه‌های مجرم و کاربرد ساده این واحد جدید پول برای پولشویی در دنیا باعث شده است تا ارزش رمز ارز‌ها تنزل یابد. خبر‌هایی در مورد تصمیم گیری‌های اولیه برای افزایش نظارت بر فعالان بازار رمز ارز‌ها منتشر شده است. خبر‌هایی که نشان می‌دهد این بازار در مسیر تغییرات بزرگی قرار دارد و حتی حمایت افراد و گروه‌های خاص هم نمی‌تواند تغییرات معناداری در بازار ایجاد کند.»

وی در مورد آینده این بازار نوشت: «با توجه به این جهت گیری‌های و خروج سهمی از سرمایه‌ها از بازار رمز ارزها، ارزش این بازار بعد از پایان تعطیلات اخرهفته افزایش پیدا نکرد بلکه سرعت کاهش ارزش‌ها بیشتر بود. در روز‌های شنبه و یک شنبه نرخ کاهش ارزش بیت کوین در هر روز کمتر از ۲ دو درصد بود، ولی در روز دو شنبه ارزش این بازار بالغ بر ۴ درصد تنزل پیدا کرد وانتظار می‌رود این روند تا انتهای این هفته هم ادامه داشته باشد.»


قیمت ارز‌های دیجیتالی


قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم در ۲۹ تیر ۱۴۰۰

 
قیمت ارزهای دیجیتال امروز سه شنبه
 
 


منبع:ارز دیجیتال

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: