شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۴هزارواحدی روبرو شد.
کد خبر: ۸۲۸۱
۱۴:۲۲ - ۲۰ تير ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۷ میلیارد و ۴۲۳ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۳۹۲ میلیارد تومان در بیش از ۸۶۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۴ هزار و ۵۴۱ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۸۵ هزار و ۲۸۵ واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، سرمایه‌گذاری استان همدان و سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۷۱۲ واحد، کل (هم‌وزن) ۵۱۱۹ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۲۶۲ واحد، آزاد شناور ۱۶۴۴۶ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۱۵۰۶۰ و ۱۴۴۸۹ واحد رشد کردند.

 

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲ هزار و ۶۴۱ میلیارد تومان در ۴۷۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۹۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۶۱۸ واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، صنعتی مینو و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

منبع: تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: