سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: تغییرات دمایی هفته جاری، موجب شد برنامه‌ریزی برای اعمال خاموشی‌ها در شهر مشهد دوروزه شده و جدول قطعی برق برای روز‌های شنبه و یکشنبه اعلام شود.
کد خبر: ۸۲۲۰
۱۰:۲۴ - ۱۹ تير ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، حسن حشمتی افزود: پیش از این جدول خاموشی‌ها برای شهر مشهد مدت زمان بیشتر و حدود یک هفته را شامل می‌شد، اما با توجه به اینکه دمای هوای مشهد در هفته جاری کاهش می‌یابد، جدول هفته کنونی دوروزه تنظیم شده است.

 

وی بیان کرد: این در حالی است که وضعیت دما در کل کشور در هفته جاری همچنان رو به افزایش خواهد بود و این موضوع بر شبکه سراسری برق تاثیرگذار است، با این حال تلاش می‌شود بتوان با مدیریت مصرف، خاموشی‌های بخش خانگی را کاهش داد.

 

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: مدت زمان خاموشی‌ها در جدول مزبور ۲ ساعت در روز پیش بینی شده است و دلیل اینکه در پاره‌ای موارد مدت زمان قطعی برق از این مدت بیشتر می‌شود، اتفاقاتی است که بعضا در شبکه رخ می‌دهد.

 

حشتمی اظهار داشت: سه مولفه در افزایش یا کاهش خاموشی‌ها و تغییرات در جدول مزبور موثر است که شامل میزان تولید، میزان مصرف و وضعیت دمایی می‌شود و تغییر در هر یک از مولفه‌های مزبور، تغییرات در اعمال خاموشی‌ها را به دنبال دارد.

 

جدول خاموشی‌های سطح شهر مشهد از طریق سایت https://www.meedc.ir قابل مشاهده است.

 

 

جدول خاموشی برق در مشهد دوروزه شد + لیست مناطق

 

منبع:ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: