وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: در برخی نقاط کشور باتری‌های سایت‌ها مورد سرقت قرار گرفته و برخی مناطق باتری‌ها فاسد شدند.
کد خبر: ۸۱۶۷
۱۷:۵۱ - ۱۶ تير ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات درباره اختلال تلفن همراه گفت: سایت‌های برق و بسیاری زیرساخت‌های کشور وابسته به برق است؛ در شرایط کرونا وابستگی به شبکه ارتباطی بیشتر است و قطع برق باعث می‌شود سایت‌ها ظرفیت خود را از دست بدهند در برخی نقاط کشور باتری‌های سایت‌ها مورد سرقت قرار گرفته و در برخی مناطق هم باتری‌ها فاسد شدند.

 
وزیر ارتباطات هم‌چنین گفت: بخاطر بروز برخی از اختلالات پیش آمده از مردم عذر خواهی می‌کنیم و در حال حاضر نیز کمیته‌ای در وزارت ارتباطات مستقر است و در حال پیگیری هستیم.

آذری‌جهرمی درباره کشف مراکز استخراج رمزارز بیان کرد: در یک کار مشترک با وزارت نیرو، ۱۳ هزار مزرعه کوچک و بزرگ استخراج رمزارز در کشور را شناسایی کردیم و دقت شناسایی این مزارع بالا بود، آن‌هایی که ۹۹ درصد مطمئن بودیم حتماً مزرعه استخراج رمزارز هستند ۲ هزار مورد بود که در مرحله اول بر اساس مصوبه دولت آن را به مراجع امنیتی معرفی کردیم. ۵۸۰ مگاوات مزرعه غیرمجاز رمز ارز بر اثر گزارشی که تنظیم شده از مدار خارج شده و مراکز قانونی هم از مدار خارج شده‌اند؛ بخش کوچکی از خاموشی‌های امروز به رمزارز‌ها مربوط است.
 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: