آتش سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی بخش سیدان شهرستان مرودشت که از صبح دیروز آغاز شده است، به بخش‌هایی از منابع طبیعی ارسنجان و پاسارگاد رسیده است
کد خبر: ۸۰۱۵
۱۹:۴۸ - ۱۲ تير ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، عبدالحسن صمدنژاد اظهار داشت: آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی استان فارس از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح دیروز در مرز ۳ شهرستان مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه وجود علف‌های خشک، درهم تنیدگی درختان و سخت‌گذر بودن منطقه و مهمتر از همه وزش باد، مهار آتش را در این مناطق با مشکل روبه‌رو کرده است، افزود: با هماهنگی‌های لازم تاکنون ۱۷۹ نیرو با امکانات و تجهیزات به محل حادثه اعزام شده‌اند.
 
صمدنژاد با اشاره به گسترش و وسعت آتش‌سوزی در ارتفاعات گفت: دو فروند بالگرد برای مهار آتش و جابه‌جایی نیرو‌های امدادی و حمل و نقل تجهیزات اعزام شدند.

مدیرکل منابع طبیعی استان فارس از وقوع ۱۵۰ مورد آتش‌سوزی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون در استان خبر داد و ادامه داد: امیدواریم به‌زودی با تلاش همه نیرو‌های حاضر شاهد کنترل و مهار آتش باشیم.

صمدنژاد بیان کرد: هنوز علت دقیق در حال بررسی است، اما به دلیل شرایط منطقه و ارتفاع محل حریق به احتمال زیاد عامل انسانی در وقوع این آتش سوزی دخیل بوده است.
 
منبع:تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: