هنوز که هنوزه خودروهای FWD در جهان خودروسازان وجود دارند. در این مطلب سعی دازیم به مطرح ترین خودروها که هنوز از این سیستم حرکتی استفاده می کنند بپردازیم.
کد خبر: ۷۹
۱۴:۲۸ - ۱۵ آبان ۱۳۹۹

به گزارش جویاخبر، شاید تا به حال زیاد عبارت‌هایی مانند FWD یا AWD و RWD را شنیده باشید. بر خلاف ایران که خیلی سیستم حرکتی خودرو اهمیتی برای عموم ندارد، قضیه سیستم حرکتی خودرو برای عموم مردم در کشورهای پیشرفته‌تر بسیار با اهمیت جلوه می کند. اصولاً سیستم حرکتی خودرو نقش بسیار زیادی در تعیین قدرت خودرو و البته بحث مصرف سوخت آن دارد به همین خاطر که خودروسازان مطرح جهان همواره امکان انتخاب انواع سیستم حرکتی در خودروهای خود را به صورت آپشن در اختیار خریداران قرار می دهند تا هر کسی مطابق با نیاز و خواست خود خودرو  موردنظر را انتخاب کند. اما ما در این مطلب قصد داریم تا به معرفی برترین خودروهای FWD موجود در بازار جهانی بپردازیم.

اولین خودرو این لیست خودرو معرکه فولکس واگن است. شکی نیست که سری گلف مطرح ترین خودروهای دسته هاچبک هستند. نسخه GTI این خودرو علاوه بر قدرت مناسب آپشن های بسیار زیادی را به همراه خود دارد. نسخه جدید GTI یک نسخه کاملاً بروز شده و متحول شده است. در طراحی نسخه جدید این خودرو طراحی نسل قبل کاملاً رها شده است و فولکس این بار به سراغ یک طراحی جدید و به روز رفته است. در بخش طراحی این خودرو این بار کمی قیافه‌ی خشک خود را رها کرده و البته طراحی‌اش تهاجمی‌تر و البته جذاب‌تر شده است. چراغ‌های جلو کاملاً کوچک تر شده‌اند و تقریباً در یک خط صاف قرارگرفته‌اند.

در بخش ورودی هوا با بزرگ‌ترین پنجره ممکن در گلف‌ها روبه رو می شویم به طوری که تمام قسمت زیرخط چراغ‌ها را پنجره ورودی هوا تشکیل داده است. به طور کلی از قسمت طراحی جلو این خودرو به طرز عجیبی راضی هستیم و با اطمینان می گوییم از جلو با جذاب ترین گلف تاریخ سر و کار داریم. اما از کنار این خودرو کاملاً عادی جلوه می کند البته که در این بخش رینگ‌های بزرگ و جذاب آلیاژی بیش از هر قسمت دیگری نظر ما را به خود جلب می کند. در قسمت پشت نیز این خودرو نمی تواند جذابیت آن چنانی داشته باشد و عملکرد طراحی این قسمت کاملاً متوسط ارزیابی می شود.

در کل می توان به بخش طراحی این خودرو نمره بسیار خوبی داد و از این قسمت بسیار راضی بود. بخشی که بیش از هر قسمت دیگری در این خودرو جلب نظر می کند قسمت پیشرانه آن است. مانند همیشه این خودرو می تواند لقب سریع‌ترین هاچبک جهان را تصاحب کند و به راحتی رقیب مشهورش یعنی فوکوس فورد را از دور خارج کند. فولکس برای این خودرو یک موتور 2 لیتری در نظر گرفته است.

البته در کنار این موتور یک توربوشارژ نیز قرار گرفته است تا درنهایت این مجموعه بتواند برای این خودرو 245 اسب بخار توان تولید نماید. سیستم حرکتی این خودرو به فرم FWD طراحی شده است. به لطف وزن اندک و سیستم حرکتی FWD این خودرو در شتاب گیری و پایداری در حرکت نمایش خوبی از خود نشان می دهد. درست است سیستم حرکتی FWD در حال منسوخ شدن است اما هنوز برای خودروهایی با اندازه این خودرو این سیستم مناسب تر به نظر می رسد. در بخش طراحی کابین این خودرو هم فولکس سعی کرده است تا تکنولوژی را به کابین این خودرو بیاورد در عین حال از سبک طراحی اصلی خود نیز غافل نشود.

از جمله تکنولوژی‌هایی که برای اولین بار در این خودرو به کار گرفته شده است می توان به صفحه نمایش جلوی راننده و البته سیستم سرگرمی جدید فولکس اشاره نمود. در کل می توان از خودرو GTI به عنوان یک خودرو FWD به شدت راضی بود و آن را یکی از برترین خودروهای این دسته عنوان کرد. قیمت این خودرو در بازار جهانی بین 28 تا 35 هزار دلار تخمین زده شده است.

منبع: جی اس ام

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: