بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی شهر مشهد می‌توانند پس از اعلام زمان ثبت‌نام وام و مقدار آن و بازشدن سایت سراسری، اقدام کنند.
کد خبر: ۷۸۵۸
۱۱:۵۶ - ۰۸ تير ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، کانون بازنشستگی خراسان‌رضوی درباره زمان و مبلغ وام و اینکه کدام دسته از بازنشستگان شرایط دریافت وام را دارند، اعلام کرد: همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی شهر مشهد می‌توانند پس از اعلام وام و مقدار آن و بازشدن سایت سراسری به‌وسیله کانون عالی بازنشستگان کشور، به‌صورت غیرحضوری اقدام کنند.

 

کانون با اعلام اینکه زمان بازشدن سایت برای ثبت‌نام و حتی مبلغ دقیق آن هنوز مشخص نشده است، بیان کرد: سند سیم‌کارت تلفن‌همراه باید به‌نام وام‌گیرنده باشد، در غیر این صورت ثبت‌نام وام در تهران پذیرفته نمی‌شود و مسئولیت آن به‌عهده بازنشسته است. همچنین وام‌گیرنده نباید پیش از این از طریق کانون برای دریافت وام معرفی شده باشد. وام‌گیرنده در همه سیستم بانکی نباید هیچ‌گونه چک برگشتی و سوءاثر و اقساط وام قرض‌الحسنه داشته باشد.

 

بعد از ثبت‌نام صحیح به‌هیچ‌عنوان نیاز به تماس و مراجعه به بانک و کانون نیست، زیرا به‌تدریج از تهران (مرکز) مبلغ وام به حساب فرد واریز می‌شود.

 

همچنین اقساط وام دوساله با کارمزد ۴ درصد و با اقساط ماهانه حدود ۳۰۰ هزار تومان است. فردی که قبلا برای دریافت وام اقدام و وام دریافت کرده است، از سوی کانون معرفی نمی‌شود.

 

براساس این گزارش تعداد بازنشستگان شهرستان مشهد حدود ۱۶۳ هزار نفر است که از سال ۱۳۹۰ تا پایان سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۴۳۸۱ نفر وام دریافت کرده‌اند.

 

لازم به ذکر است ثبت‌نام وام بازنشستگان صرفا غیرحضوری است و با مراجعه به‌نشانی www.ekanon.ir امکان‌پذیر است. البته اکنون سایت بسته است و منتظر اعلام کشوری برای بازگشایی و ثبت‌نام است.

 

عاقبتی، عضو کانون بازنشستگان خراسان‌رضوی، با تأیید این مطلب در ادادمه گفت: اکنون چند نوع وام به بازنشستگان داده می‌شود. یک نوع وام، وام برای افرادی است که شوهرانشان فوت کرده‌اند. این افراد اگر بالای ۷۸ سال هستند، در سهمیه جدید لحاظ می‌شوند و خود کانون ثبت‌نامشان را انجام می‌دهد.

 

ثبت‌نام بازنشستگانی هم که بیش از ۷۸ سال دارند، به‌وسیله کانون انجام می‌شود. دخترانی که مستمری پدرانشان را دریافت می‌کنند نیز از طریق خود کانون ثبت‌نام می‌شوند.

 

بقیه بازنشستگان کمتر از ۷۸ سال باید پس از بازگشایی سایت برای ثبت‌نام اقدام کنند. گفته شده است سایت تا هفته دیگر باز می‌شود و ما هم منتظریم و به بازنشستگان اطلاع می‌دهیم. مبلغ دقیق آن هم روشن نیست، اما قول ۷ تا ۱۰ میلیون تومان داده شده است.

 

لازم به ذکر است اطلاع‌رسانی زمان و نحوه ثبت‌نام در کانال تلگرامی کانون به‌نشانی t.me/tamin_public نیز اعلام می‌شود.

 

منبع: شهرآرانیوز

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: