سرپرست پروژه واکسن کرونای نورا گفت: در هر ماه می‌توان یک تا سه میلیون واکسن نورا تولید کرد.
کد خبر: ۷۸۰۳
۲۲:۵۷ - ۰۶ تير ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، دکتر امانی با حضور در استودیو خبر ۲۱ یکشنبه شب شبکه یک سیما افزود: این واکسن با تیم تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و دانشگاه امام حسین (ع) طراحی شده و تمام طراحی‌ها و آزمایش‌های تأییدی و تست‌ها در داخل انجام شده و تأیید‌های کلیدی هم تست و تأیید شد و نهایتاً تولید نیمه صنعتی آن اتفاق افتاد و تأییدیه‌ها از طریق سازمان غذا و دارو و آزمایشگاه مرجع انجام گرفت.

وی درباره ویژگی اصلی این واکسن نسبت به واکسن‌های داخلی گفت: این واکسن به واسطه این که نوترکیب پروتئین است به راحتی می‌توان با زیرساخت‌هایی که در داخل وجود دارد تولید انبوه داشته باشد.

آقای امانی درباره میزان اثرگذاری این واکسن هم گفت: در حال حاضر مراحل اولیه کارآزمایی بالینی را سپری می‌کنیم و به روی گونه‌های مختلف هم در حال تست هستیم، ولی این واکسن به روی گونه ابتدایی آن؛ صد درصد ایمنی دارد.
 

وی افزود: تعداد ۷۰ نفر در مرحله کارآزمایی بالینی فاز یک انجام خواهد شد و در فاز دو با ۳۰۰ نفر انجام می‌شود و زمانی که برای فاز یک در نظر گرفته شده حدود ۴۹ روز است که اگر فاز دو را با سرعت سپری کنیم می‌توانیم تولید را به سرعت در کشور انجام دهیم.

سرپرست پروژه واکسن کرونای نورا گفت: تولید این واکسن همان طور که در کل دنیا انواع پلتفرم‌ها برای تولید واکسن انجام می‌شود مورد نیاز است و اگر همه این پلتفرم‌ها به تولید حداکثری برسند؛ نیاز کشور را تأمین می‌کنیم و امکان صادرات وجود دارد و تنها با یک پلتفرم نیاز کشور تأمین نمی‌شود.
 
منبع:خبرگزاری صدا وسیما
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: