انتظار برای تماس ویدیویی گروهی در تلگرام سرانجام به سر آمد و در جدیدترین نسخه iOS، اندروید و دسکتاپ این اپلیکیشن پیام رسان کابران می‌توانند چت صوتی گروهی را به تماس‌های کنفرانس ویدیویی تبدیل کنند.
کد خبر: ۷۷۲۴
۱۱:۲۰ - ۰۵ تير ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، کاربران می‌توانند فید ویدئویی یک شخص را در صفحه خود پین کنند تا هر فرد جدیدی هم به تماس ویدئویی پیوست افراد مورد نظرشان همچنان به راحتی دیده شوند. کاربران همچنین می‌توانند فید دوربین و صفحه خود را همزمان به اشتراک بگذارند.

در به روزرسانی جدید تلگرام، تماس‌های ویدئویی گروهی به ۳۰ نفر اولی که به چت ویدئویی ملحق می‌شوند، محدود است، اما تلگرام اعلام کرده که این تعداد به زودی افزایش پیدا خواهد کرد، زیرا این پیام رسان در حال توسعه چت‌های صوتی برای پشتیبانی از رویداد‌های زنده و قابلیت‌های جدید دیگر است. کاربران می‌توانند در تماس‌های ویدئویی گروهی در تلفنشان و همچنین تبلت‌ها و رایانه‌ها شرکت کنند. در تبلت‌ها و رایانه‌ها تلگرام از صفحه نمایش بزرگ‌تری که این دستگاه‌ها دارند بهره برده و دید بهتری از آنچه در جریان است برای کاربران فراهم می‌کند. به خصوص در تبلت‌ها کاربران می‌توانند پنلی را باز کنند تا صفحه نمایش تقسیم بندی شده و شبکه‌ای از شرکت کنندگان تماس ویدئویی و فهرست افرادی که در تماس حضور دارند را مشاهده کنند.

بر اساس گزارش انگجت، حتی بدون در نظر گرفتن اینکه تلگرام تماس ویدئویی گروهی را بسیار دیرتر از بسیاری از رقیبانش عرضه کرد، زمان زیادی طول کشید تا این قابلیت به این پیام رسان محبوب اضافه شود. تلگرام در آوریل سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود تماس ویدئویی گروهی را در اواخر همان سال عرضه خواهد کرد. اما سال ۲۰۲۰ به پایان رسید بدون اینکه چنین اتفاقی روی دهد. سپس دقیقاً یک سال پس از وعده تلگرام در این خصوص، پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام گفت: این شرکت ابزار مذکور را در ماه مه عرضه می‌کند. تلگرام به این تاریخ هم نرسید، اما بالاخره تماس ویدئویی گروهی را به کاربرانش عرضه کرد.

منبع: ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: