اتوبوس سربازان با تریلی پنجشبه تصادف کرد و در تصادف اتوبوس سربازان ۵ سرباز کشته شدند. تصادف اتوبوس سربازان پنجشنبه رخ داد و در حادثه اتوبوس سربازان چند نفر هم زخمی شدند.
کد خبر: ۷۷۲۲
۱۰:۴۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، مدیرعامل هلال احمر استان یزدگفت: نقص فنی ترمز، علت تصادف اتوبوس با تریلی در جاده ابرکوه به دهشیر اعلام شده است.

سن حرازی زاده یزدی مدیرعامل هلال احمر استان یزد گفت: در تصادف تریلی با اتوبوس که حوالی ساعت ۶ صبح امروز ۳ تیرماه در جاده ابرکوه به دهشیر اتفاق افتاد از ۳۹ نفر حادثه دیده ۵ نفر کشته و ۳۴ نفر مصدوم شدند.

او افزود: در این عملیات هفت مصدوم با بالگرد هلال احمر، دو مصدوم با بالگرد اورژانس، سه مصدوم با آمبولانس هلال احمر، ۱۲ مصدوم با اتوبوس آمبولانس اورژانس، نه مصدوم با آمبولانس اورژانس به مراکز درمانی منتقل و یک نفر هم به صورت سرپایی مداوا شدند.

مدیرعامل هلال احمر استان یزد ادامه داد: دو نفر از مصدومین بدحال در بیمارستان فوت کردند و آمار فوتی‌ها ۵ نفر اعلام شده است.

ناصر گلستان زاده، طیب شه بخش، راشد طاهک، عبدالرحمان دلیری و یدالله ناهیدی فوت شدگان حادثه تصادف اتوبوس با تریلی در جاده ابرکوه به دهشیر هستند.


هیچ یک از مصدومان تصادف اتوبوس حامل سربازمعلمان فوت نشده اند


رئیس اورژانس استان یزد، وضعیت حادثه دیدگان تصادف خونبار اتوبوس با تریلی، روبروی پمپ بنزین دهشیر دراستان را مطلوب اعلام کرد و گفت: هیچ یک از مصدومان فوت نشده اند.

دکتر احمد دهقان اظهار کرد: وضعیت کلی مصدومان بهتر است و هیچ یک از مصدومان نیز فوت نکرده اند.

وی تصریح کرد: چهار مسافر و کمک راننده اتوبوس مذکور در این حادثه فوت کردند و هر دو راننده تریلی و اتوبوس زنده هستند.

به دنبال این حادثه و پیام رییس قوه قضائیه در خصوص ضرورت پیگیری این حادثه، رئیس کل دادگستری استان یزد از حادثه دیدگان اتوبوس حامل سربازان بازدید کرد. در این عیادت که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، دادستان نظامی استان، بازرس کل استان یزد، رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب یزد و مدیر کل پزشکی قانونی حضور داشتند، وضعیت جسمی سانحه دیدگان، ارزیابی و از عوامل پزشکی بیمارستان شهید رهنمون، گزارش روند درمان و اقدامات صورت گرفته اخذ شد.

رئیس کل دادگستری استان، پیگیری علل و عوامل حادثه را خواستار شد و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد به عنوان مدعی العموم مأمور پیگیری این حادثه شد.

با دستور رییس کل دادگستری استان یزد، مقرر شد مدیرکل پزشکی قانونی در اسرع وقت نسبت به بررسی پرونده بالینی و معاینه مصدومان و تعیین نوع و میزان صدمات وارده در بیمارستان اقدام کنند تا در دادرسی پرونده تسریع صورت گیرد.

در ادامه، پیرامون تحویل اجساد حادثه مقرر شد پزشکان سریعاً در اسرع وقت نسبت‌به معاینه و تحویل اجساد به بازماندگان اقدام کنند.

غلامعلی دهشیری، رییس کل دادگستری استان یزد بر بررسی علت یا علل حادثه مقرر تاکید کرد و گفت: دادستان شهرستان تفت که حادثه در آن منطقه اتفاق افتاده باید سریعاً با ارجاع امر به کارشناس رسمی نسبت به بررسی علت یا علل حادثه پیگیری و اظهارنظر کنند.

در این حادثه که روز پنجشنبه در دهشیر یزد اتفاق افتاد، یک دستگاه اتوبوس حامل ۳۹ سرنشین از جمله ده‌ها سرباز معلم که از استان سیستان و بلوچستان راهی شیراز بودند، روبروی پمپ بنزین دهشیر دچار نقص فنی ترمز شد و با یک تریلی در لاین مقابل برخورد کرد.


اطلاعات جدید از جان‌باختگان حادثه واژگونی اتوبوس سرباز معلمان


۳ نفر از پنج نفری که در حادثه واژگونی اتوبوس سربازمعلمان که صبح روز پنجشنبه در دهشیر یزد جان خود را از دست دادند، سرباز بودند، یک نفر کادر ناجا و یک نفر هم کمک راننده بوده است.
 
اولین عکس از جان‌باختگان حادثه واژگونی اتوبوس سرباز معلمان در دهشیر یزد+فیلم

بر اساس این خبر، یک دستگاه اتوبوس حامل ۳۹ سرنشین از جمله ده‌ها سرباز معلم از استان سیستان و بلوچستان راهی شیراز بود که در مقابل یک پمپ بنزین در دهشیر اتوبوس دچار نقص فنی در ترمز شده و با یک تریلی در لاین مقابل برخورد می‌کند.

در این حادثه پنج نفر جان خود را از دست دادند که چهار نفر از فوتی‌ها از مسافران اتوبوس و یک نفر سرنشین تریلر بوده است.

اسامی سربازان عبارت است از طیب شه بخش، نام پدر عیسی، راشد پاهنگ، نام پدر شیرمحمد، عبدالرحمان دلیری، نام پدر عیسی و سروان ناهیدی از پرسنل ناجا و ناصر گلستان کمک راننده بوده است.


راننده به سربازان گفت به عقب بروند|سرعت اتوبوس ۱۴۵ کیلومتر بود


دادستان نظامی استان یزد جزئیات جدیدی از حادثه مرگبار اتوبوس حامل سرباز معلمان را اعلام کرد.

حکیمی‌فرد با حضور در بیمارستان رهنمون یزد در جریان روند درمان سربازان مصدوم در این حادثه قرار گرفت.

وی با بررسی سوابق پزشکی تک تک مصدومان دستوراتی برای تسریع در رسیدگی به وضعیت یکی از سربازان بستری در بیمارستان که به دلیل شکستگی جمجمه حال وخیمی داشت، صادر کرد که خوشبختانه با عکس‌العمل به موقع پزشکان فعلاً از مرگ حتمی رهایی یافت.

دادستان نظامی استان یزد ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان این حادثه و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان گفت: متأسفانه در این حادثه ۵ نفر از جمله ۳ سرباز معلم، یک مأمور انتظامی مسئول حفظ امنیت سربازان در مسیر و یکی از سرنشینان تریلر جان باختند و ۳۴ نفر دیگر که همگی سرباز معلم هستند و برای گذراندن دوره آموزشی بدو خدمت از زاهدان عازم آباده بودند، مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه اتوبوس شخصی و راننده نیز غیرنظامی است، تصریح کرد: یکی از دلایل ورود دادسرای نظامی نظارت بر رسیدگی به وضعیت سربازان مصدوم که قشر خدوم و زحمتکشی هستند همچنین کمک به روند تحقیق برای دستیابی به علل وقوع این حادثه، شناسایی مقصران و جلوگیری از حوادث مشابه است.

این مقام قضائی با اشاره به نظر کارشناسان پلیس راهور درباره نقص فنی سیستم ترمز اتوبوس گفت: تعدادی از مصدومان در تحقیقی که از آن‌ها به عمل آمد اعلام کردند که خودرو در مسیر نیز چند بار دچار نقص فنی شده است.

حکیمی‌فرد در خصوص جزئیات وقوع این حادثه گفت: بنا به گفته سرنشینان در روز حادثه در جاده دهشیر به آباده که شیب تندی دارد راننده اتوبوس در مسیر سرازیری متوجه می‌شود که ترمز‌ها کار نمی‌کند.

بنا به گفته این مقام قضائی، با اعلام راننده تمامی سربازان به همراه شاگرد راننده، به عقب خودرو رفته، ولی چند تن از سربازان در صندلی‌های خود باقی می‌مانند که ۳ نفر از آنان درجا جانشان را از دست می‌دهند.

وی گفت: کنترل اتوبوس مسافربری در سرپیچ از دست راننده کلاً خارج شده و با سرعتی نزدیک به ۱۴۵ کیلومتر به عقب یک تریلی حامل بار که در کنار جاده متوقف بوده برخورد می‌کند.

دادستان نظامی استان یزد همچنین از اعطای نیابت قضائی به دادسرای نظامی استان سیستان و بلوچستان برای بررسی وضعیت خودرو و شرایط راننده و شناسایی مقصران خبر داد.


منبع:رکنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: