دیپلمات ارشد روسیه معتقد است که شانس تکمیل موفقیت آمیز دوره هفتم مذاکرات احیای برجام زیاد است.
کد خبر: ۷۷۱۹
۱۰:۲۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که مرتب از فضای مذاکرات برجام توئیت می‌کند، روز جمعه در توئیت دیگری از شانس بالای توافق بر سر احیای برجام خبر داد و افزود: البته کسی از قبل اطمینان ندارد.

 

وی با بیان اینکه هدف مذاکره‌کنندگان در وین این است که بدون فوت وقت وظایف خود را انجام دهند تصریح کرد که کیفیت سند احیای برجام در اولویت قرار دارد.

 

اولیانوف این مطلب را پاسخ به پرسش یک کاربر توئیتر نوشت که پرسیده بود از نظر شما شانس اینکه دور بعدی مذاکرات وین به نتیجه برسد چقدر است.

 

مذاکرات برجام پس از ۶ دور گفت‌وگوهای فشرده و مستمر در وین، به مراحل پایانی نزدیک شده و دیپلمات‌ها امیدوارند تا این توافق ظرف هفته‌های آینده فعال شود.

 

در جریان آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفت‌وگوها با هدف یافتن راه حل‌هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

 

در پایان این نشست، هیات‌ها برای کسب دستورالعمل‌های سیاسی درباره مسائل باقی‌مانده راهی پایتخت‌ها شدند.

 

سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه که ریاست هیات ایرانی در مذاکرات برجام را برعهده دارد ضمن اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در این دور از مذاکرات به ویژه در مورد پیش نویس متون مذاکراتی، بیان کرد که موضوعات مهم باقی مانده نیازمند تصمیم گیری های جدی در پایتخت ها خصوصا در کشورهای طرف مذاکره است.

 

وی‌ از طرف های مذاکره کننده خواسته تا با جدیت و اراده قوی جهت حفظ و احیای برجام با واقع بینی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان ضمن تصریح این موضوع که بیش از هر زمان دیگری به توافق نزدیک هستیم، اظهار امیدواری کرد که در دور آتی مذاکرات بتوان به توافق دست یافت، گرچه نمی توان آن را تضمین نمود.

 

روسای سایر هیات ها نیز ضمن تایید پیشرفت های صورت گرفته بر ضرورت مشارکت همه طرفها با رویکردی سازنده در ایجاد زمینه رسیدن به توافق تاکید کردند.

 

منبع:منیبان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: