نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که آب استخر‌های شنا تنها در ۳۰ ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می‌اندازد.
کد خبر: ۷۴۹۷
۱۰:۲۹ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، این مطالعه که توسط محققان «کالج سلطنتی لندن» انجام شده است، نشان می‌دهد که خطر انتقال ویروس کووید-۱۹ در آب استخر‌های شنا به اندازه زیادی کم است.

همزمان با بازگشایی استخر‌های شنای سرپوشیده در سراسر کشور انگلیس به عنوان بخشی از نقشه راه دولت برای کاهش محدودیت‌های قرنطینه، نتایج این مطالعه به عنوان یک «خبر خارق العاده» مورد تحسین قرار گرفت.

در این مطالعه محققان کالج سلطنتی انگلیس، اثر آب استخر‌های شنا را بر ویروس عامل ابتلا به کووید-۱۹ به نام SARS-CoV-۲ بررسی کردند تا مقدار زمان و تماس مورد نیاز برای غیرفعال سازی ویروس را در سطح کلر و pH‌های مختلف آب مورد ارزیابی قرار دهند.

نتایج این تحقیق نشان داد که ۱.۵ میلی گرم در لیتر کلر آزاد با pH بین ۷ تا ۷.۷ در عرض ۳۰ ثانیه، میزان آلودگی ویروس کرونا را بیش از هزار برابر کاهش می‌دهد. آزمایش‌های بیشتر در زمینه دامنه‌های مختلف کلر و pH آزاد تأیید کرد که کلر موجود در آب استخر‌های شنا به همراه pH کمتر موثرتر است.

این یافته‌ها حاکی از آن است که خطر انتقال ویروس کرونا از آب استخر کم است و به شواهدی می‌افزاید که در صورت انجام اقدامات مناسب، استخر‌های شنا می‌توانند محیطی ایمن و بی خطر در زمینه سرایت کرونا باشند.

یافته‌های این مطالعه به افراد آرامش خاطر می‌دهد که می‌توانند با خیال راحت برای شنا به استخر بروند.

منبع:ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: