بردیا سعادت بازیکن والیبال ایرانی متولد ۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱ در ارومیه است و در پست پشت خط زن با قد قد ۲٫۰۵ متر در حال حاضر در تیم ملی ایران و باشگاه صربستانی نیش و سوان کپکو ویکستورم بازی میکند.
کد خبر: ۷۳۴۲
۲۱:۲۵ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، بردیا سعادت بازیکن والیبال ایرانی متولد ۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱ در ارومیه است و در پست پشت خط زن با قد قد ۲٫۰۵ متر در حال حاضر در تیم ملی ایران و باشگاه صربستانی نیش و سوان کپکو ویکستورم بازی میکند.

سال‌های فعالیت
بردیا والیبال حرفه‌ای را با تیم دورنا ارومیه شروع کرد و تاکنون در تیم هایی، چون خاتم اردکان و صربستان اوکی نیش و سوان کپکو ویکستورم کره جنوبی و تیم ملی زیر ۱۹ سال ایران و زیر ۲۱ سال ایران و تیم ملی والیبال ایران و … بازی کرده است.

او با درخشش در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا و انتخابش به عنوان بهترین قطر پاسور توانست نامی برای خود دست‌وپا کند و موفق شد پله‌های ترقی را روز به روز طی کند. وی پس از درخشش در رده نوجوانان، در رقابت‌های جوانان جهان نیز به همراه تیم ملی به عنوان قهرمانی جهان دست یابد تا بیشتر از پیش نامش بر سر زبان‌ها بیفتد.

مهارت‌ها و ویژگیهای بازی او
قدرت پرش عالی و فوق تصور به ارتفاع ۱۴۵ سانتی متر او یکی از کم‌نظیرترین حرکات والیبالی است که او را به پدیده والیبال ایران تبدیل کرده است.
 

بردیا سعادت جوان‌ترین لژیونر والیبال ایران
بردیا با درخشش در مسابقات والیبال توجه تیم صربستانی را جلب کرد و موفق شده در ۱۸ سالگی در لیگ والیبال صربستان و تیم نیش و سوان کپکو ویکستورم لژیونر شود.

بردیا سعادت در ۱۸ سالگی با حضور در لیگ والیبال صربستان و تیم نیش و سوان کپکو ویکستورم، لقب جوان‌ترین لژیونر تاریخ والیبال ایران را به نام خود ثبت کرده است.

سعادت بعد از پیوستن به ترکیب نیش، توانست سه هفته متوالی، امتیاز آورترین بازیکن شود.

جوانترین لژیونر تاریخ والیبال ایران گفته:به خاطر اهداف بزرگی که دارم لژیونر شده‌ام، هدفم در والیبال رسیدن به قله این رشته است و امیدوارم با تلاش بتوانم در تیم‌های باشگاهی مطرح جهان بازی کنم و با کسب تجربه و بالا بردن سطح بازیم، پیراهن تیم ملی را بپوشم و بهترین بازی‌هایم را برای تیم ملی انجام دهم تا دل مردم ایران را شاد کنم.
 

بردیا سعادت در تیم ملی والیبال ایران
سعادت در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۱ ایتالیا به اردوی تیم ملی والیبال ایران دعوت شد و در ترکیب اصلی قرار گرفت

او در لیست اولیه ولادیمیر آلکنو قرار داشت و پس از اتمام بازی هایش در لیگ صربستان به جمع ملی پوشان پیوست و تمرین خود را آغاز کرد.
 

افتخارات بردیا سعادت
قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان
مدال طلا – جایگاه اول ۲۰۱۹ الرفاع

وی یکی از اعضای تیم ملی زیر ۲۱ سال ایران در سال ۲۰۱۹ بود که توانست در بحرین قهرمان جهان شود.
 
منبع:حرف تازه

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: