فیروزکوه- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای پروژه های زیربنایی و روبنایی مسکن مهر نشینان گفت: ۳۰ درصد از هزینه های خدمات زیربنایی مسکن مهر توسط وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.
کد خبر: ۷۲۶۱
۱۹:۳۳ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، احمد مهرآبادی عصر شنبه در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات مسکن مهر فیروزکوه که با حضور رسولی نژاد نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی، ابوالقاسم مهری فرماندار فیروزکوه، معاونین فرماندار و جمعی از اهالی شهرک آل یاسین در مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک آل یاسین برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص یکی از دغدغه‌های مسکن مهر نشینان فیروزکوه جهت عدم واگذاری ۱۰۰ درصدی و ارائه سند مالکیت به افراد اظهار داشت: واحد‌ها وقتی به پایان می‌رسند باید از شهرداری پایان کار دریافت کنند که با ارائه پایان کار سند اعیانی به نام فرد متقاضی صادر می‌شود.
 


مهر آبادی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته برخی از تعاونی‌ها کار خود را انجام داده اند، مثلاً تعاون فرهنگیان سند دریافت کرده اند و برخی هم منتظر دریافت پایان کار هستند که با ارائه آن صدور سند قطعاً انجام می‌شود. زمین‌های ۹۹ ساله از این قاعده مستثنی هستند چرا که به این افراد سند اعیانی داده می‌شود و سند اصلی به نام دولت می‌باشد و طبق قانون برنامه و بودجه کسانی که توانایی خرید دارند می‌توانند به صورت اقساطی زمین‌های اعیانی را دریافت کنند و سند بگیرند و فقط پایان کار باید داشته باشند.

وی بیان داشت: مشکلی که در فیروزکوه وجود دارد پیدا نکردن مهندسین ناظر است که اتمام پروژه را تأیید کنند که این مطلب باید در شهرستان مورد پیگیری قرار بگیرد تا این مشکل حل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان داشت: یکی از کار‌هایی که در کنار ساخت مسکن مهر انجام داده ایم ساخت پروژه‌های روبنایی شامل مسجد، مدرسه و کلانتری است و ۶۷۰ باب مدرسه شروع به ساخت شد که ۵۲۰ باب تمام شده و در حال استفاده است و مابقی در حال تکمیل است، همچنین نزدیک به ۵۰۰ باب مسجد آغاز به ساخت شد که ۳۹۹ باب به اتمام رسیده و کلانتری هم ۷۸ واحد شروع و بخش عمده‌ای در حال حاضر استفاده می‌شود و چند واحد دیگر باقی مانده که در حال تکمیل می‌باشد.

وی در خصوص خدمات زیربنایی نیز گفت: حدود ۳۰ درصد هزینه‌ها را تقبل کرده ایم که به وزارت نیرو کمک کنیم تا بتوانند خدمات زیر بنایی را انجام دهند و در خصوص محوطه سازی پروژه‌ها هم از مجلس اجازه گرفته شده که طی مصوبه‌ای از منابع و تهاتر و فروش زمین‌های این بخش را انجام دهیم.
 
منبع:خبرگزاری مهر

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: