رئیس جمهور برزیل در تجمع بزرگ موتورسیکلت سواران طرفداران خود شرکت کرد اما به دلیل نداشتن ماسک ۱۰۰ دلار جریمه شد،
کد خبر: ۷۲۵۹
۱۸:۱۴ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، بر اساس بیانیه دولت ایالت سائوپائولو، برای ژایر بولسونارو ۱۱۰ دلار جریمه از بابت نقض یک بند قانونی الزام به داشتن ماسک در اماکن عمومی که از مه ۲۰۲۰ اعمال شده، صادر خواهد شد. بر اساس داده‌های این دولت محلی، حدود ۱۲۰۰۰ موتورسیکلت در این تجمع برگزار شده در حمایت از بولسونارو شرکت کردند.

آسوشیتدپرس گزارش کرد که بولسونارو از روی موتورش و بعدا از روی سقف یک خودرو برای جمعیت دست تکان داده است؛ جمعیتی عمدتا متشکل از حامیان دارای کلاه کاسکت، اما عمدتا بدون ماسک که در ضمن تاکید این رئیس جمهور برزیل بر بی فایده بودن ماسک‌ها برای افراد واکسینه شده، تشویق کرده و شعار دادند در حالی که اکثر کارشناسان سلامت عمومی با این ادعا مخالفت کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها این موتورسیکلت سواران به خارج از شهر رفته و دوباره به داخل آن بازگشتند و در ادامه به محل پارک ایبیراپوئرا، جایی که رئیس جمهور برزیل در آنجا روی یک خودرو رفت تا به اشاعه موضعش درباره بی فایده بودن ماسک‌ها برای دریافت کنندگان واکسن بپردازد، رسیدند.
بنا به اعلام وزارت بهداشت برزیل، تنها حدود ۱۲ درصد از جمعیت این کشور هر دو دوز واکسن کووید-۱۹ را دریافت کرده‌اند و بسیاری از متخصصان برزیلی معتقدند تنها در صورتی که اکثریت جمعیت این کشور واکسینه شده باشند می‌توان ماسک‌ها را کنار گذاشت.
 
 
منبع:شبکه العالم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: