مدیر سینما باغ کتاب معقتد است که باید رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سینماها اطلاع‌رسانی شود تا ترسی برای سینما رفتن وجود نداشته باشد.
کد خبر: ۷۰
۱۳:۴۳ - ۱۵ آبان ۱۳۹۹
به گزارش جویاخبر.

تعطیلی سینما‌ها منجر به ضرر و زیان بسیار سنگینی برای سینماداران شده است و از سوی دیگر این مراکز فرهنگی پول لازم برای پرداخت به تهیه‌کننده‌ها و دفاتر پخش را ندارند.  

این روال باعث شد تا برخی از تهیه‌کننده‌ها و دفاتر پخش تصمیم به اقدام قضایی علیه سینما‌های بدهکار بگیرند. البته برخی از این سینما‌ها خبر از پرداخت بخشی از این بدهی داده‌اند و برخی دیگر با وامی که سازمان سینمایی با همکاری صندوق اعتباری هنر در نظر گرفته است قصد پرداخت این بدهی را دارند.

از طرف دیگر مسأله اکران فیلم خوب و اطلاع‌رسانی از بازگشایی سینما‌ها برای بازگشت مردم به سینما‌ها بعد از بازگشایی از جمله شروط اساسی و مهم برای رونق سینما‌ها بود که انجام نشد.

سینمای باغ کتاب از جمله سینما‌های پرفروش تهران است که تعطیلی حال حاضر سینما‌های کشور باعث شده است تا این مجموعه نیز در این ضرر و زیان شریک شود و طبیعتاً برای برون شد از این گرفتاری راه‌حل‌هایی را باید در نظر داشته باشد.

به این منظور با «سعید طباطبایی» مدیر سینمای باغ کتاب به گفتگو پرداختیم تا ابعاد این مسأله و چاره را از زبان او جویا شویم.

سینما رفتن خطرناک‌تر است یا رستوران رفتن؟

* سینما‌های کشور بعد از بازگشایی از فروش مورد نظر و مطلوبی برخوردار نشدند تا اینکه بار دیگر بسته شدند. به نظر شما مشکل تاکتیکی سینمای ایران برای بازگشایی در کجا بود؟ چرا این بازگشایی نتوانست کمکی به سینمای کشور بکند؟

آنچه که درباره سینمای ایران رخ داده است موضوعی جهانی است و منحصر در یک کشور نیست، اما نوع نگاه ما و مواجهه ما با آن مهم است. اگر در دیگر نقاط دنیا سینما‌ها باز شد با یک برنامه‌ریزی و با یک تفکر باز شد. مثلاً فیلم‌هایی که تماشاگر داشت را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اکران کردند.

در کشور ما در ابتدا قدم خوبی برداشتند؛ اکران فیلم‌های «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف ۲»، اما موج دوم کرونا باعث شد که مردم از سینما‌ها فرار کردند. از سوی دیگر تهیه‌کننده‌ها و مدیران پخش این فیلم‌ها انتظار داشتند که دولت از این دو فیلم حمایت کند، اما عدم حمایت لازم باعث شد که این دو فیلم از ادامه اکران انصراف بدهند. همین نوع رویکرد دولت با سینما باعث شد که فیلم‌های دیگری که قصد داشتند تا وارد اکران شوند دیگر تمایلی برای نمایش در سینما‌ها نداشتند در نتیجه فیلم‌هایی را اکران کردیم که فکر نمی‌کنم در شرایط غیر کرونایی هم فروش خوبی داشته باشند چه برسد به اینکه در این روز‌هایی که مردم به سختی به سینما می‌روند فروش خوبی داشته باشند.

متأسفانه اولین اماکنی هم که برای تعطیلی در نظر گرفته می‌شود، مراکز فرهنگی و هنری است. اما در حال حاضر رستوران رفتن خطرناک‌تر است یا سینما رفتن؟ واقعیت این است که سینما‌ها در رعایت مسائل بهداشتی به طور جدی عمل می‌کردند. این‌طور که خودم شاهد بودم در سینما باغ کتاب و دیگر سینما‌های کشور با هزینه‌های زیادی، تلاش شده بود تا بهداشت و نکات مهم رعایت شود. اما متأسفانه بار دیگر سینما‌ها بسته شد و تا سینما‌ها در حال جان گرفتن بود بار دیگر تعطیل شد.
منبع: تسنیم
برچسب ها: سینما کرونا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: