همتی درباره برنامه مستند تبلیغاتی خود گفت: به من گفتند بخش هایی از فیلم مستند من باید حذف شود اما درست نیست و فیلمی که از صدا و سیما منتشر می‌شود کامل نیست.
کد خبر: ۶۸۸۷
۲۱:۲۳ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، عبدالناصر همتی عصر سه شنبه در نشست فعالان فضای مجازی و نخبگان در باغ هنر اظهار داشت: مهمترین انگیزه من شرایط اقتصادی و معیشت مردم است و نیاز به نگرش اقتصادی برای اداره کشور داریم و اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند و در گام دوم در چهلمین سال انقلاب اسلامی، صدای افراد خاموش جامعه باشیم.

همتی در این نشست که به صورت مستقیم از شبکه کلاب هاوس هم پخش می‌شود، ‌ اظهار داشت: شرایط اقتصادی مناسب شان مردم نیست اقتصاد فعلی ما نه کمونیستی است و نه آزاد و یک چیزی بین این دو مورد است.

بر اساس این گزارش احسان رحیم پور از نیروهای خط امام در این نشست با طرح سوالی پرسید، ما نمی‌توانیم اعتراضات سال ٨٨ و ٩٨ را فراموش کنیم و امیدواریم اینکه شما می‌گویید صدای مردم خاموش جامعه هستید، در حد شعار نباشد و سوال من این است آیا این قدرت و اقتدار را در خود می‌بینید که امنیت سیاسی فعالان سیاسی اصلاح طلب و دگراندیش را تضمین کنید یا خیر؟

همتی پاسخ داد: اقداماتی که دولت عقلانی انجام می‌دهد نهایت آن آرامش است و وظیفه دولت دخالت در تصدی‌گری نیست و دولت، دولت کالای عمومی است. ساختار جامعه را همه می‌دانید و رییس جمهوری در چارچوب قانون اساسی اختیاراتی دارد و رییس جمهوری باید به صورت حداکثری از این اختیارات استفاده کرده و انتظارات مردم را بر طرف کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: من با یک دیدی وارد صحنه شدم که همه می‌گفتند خیلی خطرناک و از قبل تعیین شده است. معتقدم این نظر خوبی نیست. چرا باید ابتدایی‌ترین حق و سرنوشت مردم از پیش تعیین شود.

وی اضافه کرد: بینش اقتصادی در مسئولین نیست و سیاست بر آنها چیره شده و من در خود می‌بینم که این جریان را اصلاح کنم و قول می‌دهم با تعامل مشکلات را حل کنم.

همتی خاطرنشان کرد: شرایط کشور ما به جایی رسیده که همه از تریبون با یکدیگر حرف می‌زنند و باید خواسته مردم را واقعی پیگیری کرد و من از حقوق مردم حمایت می‌کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: همه می گویند رای دادن به همتی تیغ دو لبه است و من می‌گویم مردم در ارتباط با جامعه چه تصمیمی می‌گیرند و باید از این زاویه نگاه کنیم که حق انتخاب داریم و زنان به عنوان نیمه جامعه ما باید حضور داشته باشند. من نمی‌توانم ببینم مجموعه عظیمی از کشور ما که نقش کلیدی در هدایت خانواده دارند در جامعه به آن بی‌توجهی شود. اگر کنار بنشینیم و رای ندهیم نتیجه آن به نفع مردم نمی‌شود و ما باید اولویت ها را در جامعه مطرح کنیم.
 
واکنش همتی به پخش نشدن مستند  تبلیغاتی اش از صدا وسیما

همتی با اشاره به آمار و ارقامی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه ها و اظهارات خود به‌آن اشاره می‌کنند، گفت: افراد عدد اعلام می کنند و با فهم مردم بازی می‌کنند و اگر من بخواهم اعلام کنم برای سه دهک پایین و خانوار در نظر می‌گیرم اما نباید با پول دادن با مردم بازی کنیم و ما باید به مردم بگوییم چگونه فکر می‌کنیم. من با مردم دیالوگ می‌کنم و برنامه ریزی‌های خود را بر اساس امکانات کشور می گویم اما مرا تخریب می‌کنند.

وی اضافه کرد: من آمدم حکمرانی را اصلاح کنم و در صحنه محکم از اصول و تقاضای مردم دفاع می‌کنم. من قدرتم را از بی قدرت‌ها می‌گیرم و کسانی به ما رای می‌دهند که بگویند ما می‌دانیم شما حق ما را می‌گیرید. من می‌گویم چرا به جوان یا پسر مردم استرس می‌دهید و گفتند صلاحیت شما رد می‌شود و من گفتم صلاحیتم را رد کنید تکلیف من معلوم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مسیر من معلوم است و به همه دوستان اصلاح طلب و اصولگرا گفتم لیاقت و شایستگی اهمیت دارد. قومیت‌های ما تهدید نیستند و باید وحدت ایجاد شود و تعامل ما را به هدف نزدیک می کند.

همتی با اشاره به دوران حضور خود در سازمان صدا و سیما گفت: زمان من صدا و سیما تنها صدای کشور بود. من سیاسی و سیاستمدارم اما سیاسی کار نیستم و سیاسی حرف نمی‌زنم و شفاف هستم.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از مردم زیر خط فقر هستند، ادامه داد: نیاز به اصلاح حکمرانی اقتصادی داریم. معتقدم مردم باید خودشان سرنوشت را تعیین کنند و مردم به راحتی دیدگاهشان را مطرح کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: جامعه ما طوری است که نهادهای مختلفی در آن فعالیت می‌کنند و برایند آن همین جامعه است. ما همه باید امید به جامعه بدهیم و با ناامیدی مردم همان گروه‌ها هم به چیزی نمی‌رسند.

همتی همچنین گفت: من دست دوستی به تمام کاندیداهایی که ذی صلاح بودند و رد شده‌اند، دراز می‌کنم و امیدوارم نماینده شایسته ای برای آنها باشم. این افراد که رد صلاحیت شده اند دوستان من هستند و اگر آنها بخواهند من را انتخاب می‌کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حضور همسر خود در یک برنامه تلویزیونی گفت: من افتخار می کنم که مردم به همسر من رای بدهند چون من آمده‌ام که از زنان حمایت کنم.

همتی همچنین گفت: برای روستاها باید کار اساسی شود و برنامه توسعه انها و کشاورزی را نوشته ایم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مفهوم تعامل گفت: وقتی می‌گویم تعامل، مفهوم این نیست که هرچه بقیه می‌گویند من بگویم چشم. ما نمی‌خواهیم کشور وارد تنش شود. اما اگر قرار باشد یک سیلی به من بزنند یک سیلی به آنها می‌زنیم.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه من می‌خواهم دولتم ۴ ساله باشد، گفت: باید در ۴ سال چالش‌های اقتصادی را حل کنیم و من به دنبال این هستم در این ۴ سال برنامه‌هایم را اجرا کنم.

فیلم مستندی که صدا وسیما از من پخش می‌کند کامل نیست/ ستاد فیلم کامل را منتشر کند
همتی در ادامه درباره برنامه مستند تبلیغاتی خود گفت: به من گفتند بخش هایی از فیلم مستند من باید حذف شود اما درست نیست و فیلمی که از صدا و سیما منتشر می‌شود کامل نیست و من به خاطر تعامل پذیرفتم و ستاد می‌تواند فیلم کامل را منتشر کند.

وی خاطرنشان کرد: من نماینده و دلباخته جریانی هستم که دوست ندارم آزادی از بین برود و مطبوعات نتوانند حرف خود را بزنند و سانسور را دوست ندارم. من نقطه ضعفی ندارم که نتوانم از حقوق مردم دفاع کنم. ما می‌خواهیم کشور را اداره کنیم و کشور امید و شاداب باشد.
 
 
منبع:ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: