همان گونه که می‌دانید شهر گرم و شرجی بندرعباس با توجه به موقعیت و قابلیت‌هایی که در درون این منطقه وجود دارد به طور کلی می‌تواند عملیات ترخیص، صادرات و واردات کالا‌ها را از طریق بندر‌ها و راه‌های دریایی به خوبی انجام دهد و همچنین به این نکته توجه داشته باشید که کشتی‌های مختلف و متنوعی از سراسر جهان برای ترخیص کالا‌های مورد نظر خود به شهر بندرعباس و گمرک شهید رجایی نیز مراجعه می‌کنند.
کد خبر: ۶۸۲۵
۱۳:۴۸ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، در ادامه این متن مطالبی مهم و کلیدی در رابطه با تحلیل و بررسی ویژگی ها و مراحل ترخیص کالا از بندر شهید رجایی خدمت شما به طور کامل بیان خواهیم کرد و همچنین به سراغ معرفی شرکت بازرگانی و تجاری اورانوس بعنوان ترخیص کار گمرک بندرعباس نیز خواهیم رفت.

مراحل ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی بندرعباس

به طور کلی در رابطه با موضوع مراحل ترخیص کالا از بندر شهید رجایی این گونه می توان بیان کرد که شما در مرحله اول باید قبض مربوط به انبار و تحویل کالا را از شرکت حمل مورد نظر دریافت کنید تا مالکیت کالای شما در گمرک به درستی مشخص شده باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که در مرحله دوم شما باید اطلاعات مربوط به گواهی مخصوص اظهارنامه، اسناد، فاکتور، لیست کالا و بارنامه را در سامانه گمرکی EPL به درستی ثبت کنید.

مرحله سوم مربوط به فرآیند پرینت اظهارنامه می باشد و همچنین شما با استفاده از این سند می توانید آن را در زمان های مختلف استفاده کنید؛ مرحله بعد مربوط به موضوع تعیین مسیر است.

در مرحله پنجم شما باید طبق مقررات ثبت شده حقوق مربوط به عوارض گمرکی را به صورت آنلاین پرداخت کنید؛ مرحله ششم و هفتم مربوط به ارزیابی و آزمایش کالاها و همچنین گرفتن مجوزهای مورد نظر توسط کارشناس متخصص است.

مرحله هشتم از مراحل ترخیص کالا از بندر شهید رجایی مربوط به فرآیند بارگیری و تایید شناسه انبار می باشد و همچنین شما باید هزینه های مربوط به انبارداری مثل تخلیه کالا، بارگیری، بیمه بار و مدت زمانی که کالای شما در انبار نگهداری شده را به طور کامل پرداخت کنید.

مرحله نهم، دهم و یازدهم به این صورت است که مجوز مربوط به بارگیری کالا صادر می شود و همچنین در مرحله دهم کلیه اسناد مربوط به عملیات ترخیص نیز مجددا بررسی می شود تا خطایی در این زمینه به وجود نیاید و در مرحله آخر از مراحل ترخیص کالا از گمرک کالای مورد نظر شما به صورت درست و استاندارد از بندر شهید رجایی شهر بندرعباس ترخیص می شود.

نکاتی در مورد خصوصیات و خدمات بندر شهید رجایی

به طور کلی در رابطه با موضوع اصلی مراحل ترخیص کالا از بندر شهید رجایی به این نکته توجه داشته باشید که یکی از ویژگی های خوب بندر شهید رجایی موقعیت عالی جغرافیایی است و همین عامل باعث می شود که کوتاه ترین و بهترین پل ارتباطی با آسیای میانه مربوط به همین بندر باشد.

از دیگر ویژگی های این بندر قدرتمند می توان به کنترل و هدایت مناسب کشتی ها اشاره کرد و همچنین به این نکته توجه داشته باشید که این فرآیند به وسیله تجهیزات پیشرفته و به روز نیز انجام می شود.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که بندر شهید رجایی می تواند تا سقف پنجاه میلیون تن کالاهای مختلف و متنوع را تخلیه و بارگیری کند و همچنین از دیگر ویژگی های بندر شهید رجایی می توان به وجود ترمینال های اختصاصی، عمومی و کانتینری نیز اشاره کرد.

بندر شهید رجایی از امکانات و تجهیزات پیشرفته رادیویی برخوردار است و همچنین از دیگر خصوصیات این بندر ایرانی می توان به وجود سیستم اطلاع رسانی هواشناسی نیز اشاره کرد.

از دیگر خدمات مربوط به بندر شهید رجایی می توان به وجود تلفن اعلام وضعیت خطر نیز اشاره کرد و به این نکته توجه داشته باشید که در بندر شهید رجایی مرکز مربوط به جستجو و نجات نیز وجود دارد.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که در درون بندر شهید رجایی مراکز درمانی، بهداشتی و امنیتی فوق العاده، مجهز و پیشرفته ای وجود دارد تا در صورت بروز آسیب و مشکل این مرکز مجهز بتواند مشکلات مورد نظر را به خوبی رفع نماید.

به این نکته توجه داشته باشید که کالاهای مختلف و متنوعی از بندر شهید رجایی ترخیص می شود که به طور کلی می توان به مواردی مثل پارچه، خودرو، لاستیک، شیرآلات، تجهیزات پزشکی، سیگار، لوازم  بهداشتی، کامپیوتر، دوربین عکاسی، لوازم خانگی، فرش، ماشین آلات، مواد پتروشیمی، محصولات کشاورزی و مواد معدنی نیز اشاره کرد.

در نهایت با توجه به مطالب مهم و کاربردی که در رابطه با معرفی و بررسی ویژگی ها و مراحل ترخیص کالا از بندر شهید رجایی خدمت شما به طور کامل بیان کردیم؛ شما می توانید با مراجعه به شرکت تجاری و بازرگانی اورانوس از تمامی خدمات مربوط به ترخیص کالای مورد نظر خود به طور کامل بهره مند شوید. جهت ارتباط با شرکت بازرگانی اورانوس می توانید به وب سایت این مجموعه به آدرس bazarganioranos.com مراجعه نمایید.

 

منبع:ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: