بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از نزاع گروهی در طبرسی شمالی مشهد که یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشته است، خبر داد.
کد خبر: ۶۷۷۷
۱۸:۰۵ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، ساعت ۹ تا ۱۰ شب شتاب زندگی در کلان‌شهر‌ها دوچندان می‌شود. نزدیک شدن به آغاز محدودیت‌های ترافیکی شبانه هیجان راننده‌ها را به اوج می‌رساند، تا جایی که از ساعت ۱۰ به بعد دیگر رفت‌وآمد چشمگیری در شهر دیده نمی‌شود.

از سویی همین محدودیت‌ها همچون چوبی لای چرخ مجرمان شده است، متهمانی که تاریکی و شلوغی یاران نامرئی‌شان هستند، با حذف ترددها، بیشتر دیده می‌شوند و احتمال دستگیری‌شان دوچندان می‌شود. موضوعی که متهمان را به مناطق حاشیه‌ای و خلوت شهر می‌کشاند، مانند «اکبر شغال» از اراذل بنام مشهد که شامگاه جمعه چیزی بین ساعت ۱۰ تا ۱۱ قراری برای نزاع با دیگر اشرار شهر در منطقه طبرسی شمالی می‌گذارند، نزاعی که تنها چند لحظه زمان می‌برد و پیکر اکبر شغال و دیگر رفیقش که سخت زخمی شده بودند، روی آسفالت خیابان به جا می‌ماند.

حدود ۱۱ شب موضوع درگیری مرگ‌بار در خیابان طبرسی شمالی ۴۳ به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ مشهد گزارش می‌شود. منابع خبری اعلام می‌کنند که در جریان نزاعی شبانه فردی حدودا ۳۰ ساله به قتل رسیده و مرد جوان دیگری به طرز وحشتناکی زخمی شده است.

ماجرای این حادثه سیاه، پای تیم جنایی به ریاست قاضی حسن زرقانی را به محل وقوع جنایت واقع در طبرسی شمالی می‌کشاند. محلی که مأموران انتظامی پیش از رسیدن مقام قضایی تردد در محل را ممنوع کرده بودند و رد خون بر روی آسفالت خیابان به چشم می‌خورد.


گوشه‌ای از جزئیات پرونده
کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی که با دستور مقام قضایی تحقیقاتشان را درباره این درگیری آغاز کرده بودند، متوجه شدند که مقتول و رفیقش با یک خودرو پراید ۱۱۱ به محل آمده‌اند.

بررسی هویت مقتول حکایت از آن داشت که این فرد یکی از اراذل معروف مشهد بوده و با لقب «اکبر شغال» شناخته می‌شده است. موضوعی که شاهدان نیز بر آن صحه گذاشتند و هویت او را تأیید کردند.

اما بررسی هویت ضاربان از سوی تیم جنایی هم نشان داد که این افراد نیز از اراذل و اوباش معروف هستند تا جایی که پلیس آن‌ها را به خوبی می‌شناخت و این‌گونه هویت حمله‌کنندگان نیز شناسایی شد، هر چند که پس از حادثه سوار بر پراید از محل گریخته بودند.


قراری برای نزاع
علت و انگیزه متهمان از این نزاع مرگ‌بار، تحقیقات را به سمت پرونده سیاه این افراد کشاند. تیم جنایی با بررسی اظهارات شاهدان محلی و نزدیکان این افراد متوجه شدند که آن‌ها مشکلات و اختلافات قدیمی با هم داشته‌اند که بدون حل و فصل باقی مانده است و جمعه شب نیز همین اختلافات چاشنی یک قرار مجرمانه نزاع می‌شود.

مقتول و رفیقش بین ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب بدون توجه به محدودیت‌های تردد، سوار برخودرو پراید ۱۱۱ به محل قرار می‌رسند، غافل از سنگربندی خیابانی دیگر متهمانی که زودتر به محل رسیده و دقایقی طولانی را با ساییدن دندان به روی هم و مرور چندین‌باره نقشه حمله، در تاریکی مخفی شده بودند.


شلیک به دهان مقتول
تیم جنایی با حضور در بیمارستان و بررسی ظاهری پیکر مقتول متوجه شدند که تیر یک اسلحه کلت، لب بالایی او را از میان برداشته. آثار ضربات شمشیر در پشت سر «اکبر شغال» نیز مشهود بود. موضوعی که برای فرد مصدوم نیز وجود داشت، اما او هنوز شانس ضعیفی برای زنده ماندن دارد. پیگیری‌های میدانی نشان می‌دهد مقتول و رفیقش به محضی که از خودرو پیاده می‌شوند، قبل از هر عکس‌العملی با گلوله‌های داغ شلیک شده از یک کلت غافل‌گیر و نقش بر زمین شده و این‌گونه این افراد به نوعی سلاخی می‌شوند.

زمین‌گیر شدن مقتول و دوستش زمینه برای حمله با سلاح سرد را مهیا می‌کند و متهمان بدون لحظه‌ای تأمل با شمشیر حمله می‌کنند و ضربات برنده به پشت سر این افراد، شانس زندگی را برای آن‌ها به حداقل می‌رساند.


در جست‌و‌جوی ضاربان شغال
هر چند ضاربان از محل گریخته و به اصطلاح هیچ ردی از خود به جا نگذاشته‌اند، اما تیم جنایی بلافاصله با ردزنی هویت متهمان تحقیقات جامعی برای شناسایی محل اختفای این افراد را آغاز کرده است.
 
منبع:شهرآرانیوز
 

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
Sahel
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
3
18
چطور ساعت 11شب اتفاق افتاده ک هنوز هوا روشنه؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
رضا
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
دید در شب دوربین های هوشمند اینطوریه
حامد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
1
6
اسمش سعید شغال بوده نه اکبر شغال.ساعت ١٠تا١١شب نبوده ساعت٨شب بوده.سعیدشغال تیرمیخوره رفیقش فرارمیکنع تو یک مغازه بعد کتک خوردنش تیر نمیخوره
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
1
1
کاش حداقل وقتی ازمونیتور فیلم میگرفتن حرف نمیزدن یاتوضیح میدادن بجای پچ پچ کردن تابهتربفهمیم چی شد
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۰
3
3
این حرفاونوشته های بی اساس هرچندروزهم خوانده و نوشته میشودتوکه رشوه میگیری ازلاتاودوزدان فقط اکبرشقال رودیدی بچه های کوچیکترازاکبرشقال روچیکارمیکنی که برای اسم دراوردنداولگوشان اکبرشقالهااست یک دوری بزن ببین فاتحه کشورروخوندن اسلحه بیدادمیکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۱
1
4
اسلحه و قمه دسته این جونا چکار میکنه اینقد بلوار طبرسی سابقه داره کاش نظارت بیشتر بود هر دفعه یک نوجوان با قمه و چاقو اسلحه کشته میشه بعدم فرار میکنن هیچی به هیچی خودم یکبار شاهد بودم شیشه های نوشابه به هم پرت میکردن دنبال سرهم پلیس هم میلان پشتی بود فقط نگاه میکرد جوونای ۱۳-۱۴ساله بودن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
1
4
هرکی ی چیزی میگه سعیدو ب نامردی کشتن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
چرا به نامردی اخه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
2
1
اولا ساعت ۱۰شب نیست و هنوز اول شبه.دوما موضوع سر مواد مخدر بوده.امکان نداره که پیگیری بشه