سعید جلیلی: محل زندگی من تهران است و خانه ام ۱۲۵ متر است اما الان در خانه سازمانی اسکان داریم چون بزرگتر است.
کد خبر: ۶۷۶۶
۱۱:۳۶ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، سعید جلیلی از نامزد‌های تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، در برنامه «صدای جوان» از رادیو جوان به معرفی خود پرداخته و گفته است: «نده بعد از فارغ التحصیلی در وزارت خارجه استخدام شدم. در آنجا از کارشناسی شروع کردم و معاون اداره شدم. بعد رئیس اداره و بعد از مدتی مدیر کل شدم. بعد از یک مدت، معاون وزیر خارجه شدم و یک مدت هم که دبیر شورای عالی امنیت ملی شدم».

جلیلی در مورد سمت‌های خود افزود: «بنده این توفیق را داشتم که نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی هم بودم که تا امروز این مسئولیت ادامه دارد و کماکان توفیق نمایندگی ایشان را در شورای امنیت ملی دارم. البته عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم هستم که باز هم از سوی رهبری انتخاب شدم. همین‌طور عضو شورای راهبردی روابط خارجی هستم».

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در مورد شرایط خانوادگی خود نیز گفت: «بنده ۵۶ ساله هستم و ۲۷ ساله که ازدواج کردم. یک فرزند دارم که دانشجوی رشته برق است. محل زندگی من تهران است و خانه ام ۱۲۵ متر است، اما الان در خانه سازمانی اسکان داریم، چون بزرگتر است. خودروی من پراید است. ویژگی خوب بنده از نظر همسرم را باید از خود او بپرسید».

سعید جلیلی در مورد شبکه‌های مجازی نیز گفت: «فضای مجازی امروز یکی از بهترین فرصت‌هایی است که برای نسل جوان ما وجود دارد و در قدیم این فرصت وجود نداشت و فرصتی ارزشمند است که در اختیار جوانان برای مسائل مختلف قرار گرفته است و دولت باید برای فضای مجازی برنامه داشته باشد و نمی‌تواند آن را رها کند. البته برخی تصور می‌کنند که منظور این است که فضای مجازی بسته شود، اما منظورم این نیست و باید برنامه وجود داشته باشد تا بتوان از فرصت‌های فضای مجازی حداکثر استفاده را برد. برای بنده عجیب است که اینستاگرام باز و توییتر بسته است. البته قطعاً همه مردم نمی‌خواهند که فضای مجازی به گونه‌ای باشد که به جامعه لطمه وارد شود».

جلیلی در بخشی دیگر از صحبت هایش می‌گوید که کارمند وزارت امور خارجه بوده و بیمه او نیز کارمندی است. وی در مورد فعالیت در بورس نیز چنین می‌گوید: «هیچ وقت خودم در بورس سرمایه‌گذاری نکردم، اما در سال ۸۲ که فرزندم کوچک بود، برای وی در بورس یک سهام یک و نیم میلیونی خریدیم و نمی‌دانم که الان به کجا رسیده است. سال ۸۰ بود که یک میلیون تومان وام دریافت کردم. معمولاً در مشهد از وسیله نقلیه عمومی استفاده می‌کنم، اما در تهران بیشتر از خودرو شخصی خودم استفاده می‌کنم».

سعید جلیلی در مورد تفریحات مورد علاقه اش نیز گفته است: «بیشتر کوهنوردی و شنا می‌کنم. دارآباد آخرین جایی بود که جهت کوهنوردی رفتم. آخرین کتابی که خواندم تحت عنوان «چین» و درباره روابط این کشور با آمریکا بود و ۷۰۰ صفحه داشت. آخرین فیلمی که همراه با خانواده دیدم تحت عنوان «بزرگان در اتاق» درباره مذاکرات یونان با اتحادیه اروپا بود. فیلم بسیار خوبی بود و نوع رفتار مستکبرانه اتحادیه اروپا حتی با یکی از اعضای خودش را نشان می‌داد».

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: