بقایای ۲۱۵ کودک در محل یک مدرسه شبانه روزی سابق برای افراد بومی در غرب کانادا پیدا شده است.
کد خبر: ۶۷۳۳
۱۲:۵۹ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، اجساد این کودکان بومی در ایالت بریتیش کلمبیا کشف شده اند. جاستین ترودو نخست وزیر کانادا کشف این اجساد را به عنوان رویدادی که سبب شکسته شدن قلب انسان می‌شود، توصیف کرد. برخی از این کودکان تنها سه سال داشتند. دست کم ۱۵۰ هزار کودک بومی طی سال‌های ۱۸۴۰ تا ۱۹۹۰ وارد این به اصطلاح مدارس شبانه روزی شده بودند. برخی از آن‌ها با توسل به زور از والدین و جامعه جدا شدند و بدرفتاری‌های گسترده‌ای با آن‌ها گزارش شده است.

کتی مک لئود عضو پارلمان کانادا گفت: "چیزی دردناک‌تر از این برای کودکان وجود ندارد. امروز قلب من شکست در حالی که به همه این والدین فکر می‌کردم که هرگز شاهد بازگشت کودکان خود به خانه نبودند و آن‌ها هرگز متوجه نشدند چه بلایی بر سر فرزندانشان آمد. "
دنیل موریسون که یک وکیل است، گفت تلاش برای دریافت پاسخ‌هایی در ارتباط با کشف اجساد این کودکان همچنان ادامه دارد.

او گفت: "مدارس شبانه روزی با هدف بومی زدایی در میان کودکان در کانادا ایجاد شد و به گفته افراد در آن زمان، این مدارس با هدف خلاص شدن از شر مشکل بومی‌ها ایجاد شد. این مدارس توسط کلیسا‌ها اداره می‌شد و دولت کانادا آن‌ها را تأمین مالی می‌کرد. البته، این قانونی نیست که همه کودکان بومی باید وارد مدارس خاصی شوند. مقامات کانادا سبب جدا شدن این کودکان از خانواده هایشان و استقرار آن‌ها در مدارس شبانه روزی شدند و این افراد در این مدارس نادیده گرفته شدند و تحت بدرفتاری و سوء استفاده قرار گرفتند. اکنون که با یکدیگر صحبت می‌کنیم تعداد زیادی از آن‌ها کشته شده اند. اکنون اعلام شده است که ۴۱۰۰ تن از این کودکان مرده اند و این رقمی است که ثبت شده است. تخمین زده می‌شود شمار کودکان کشته شده صد‌ها و هزاران تن باشد. اکنون حقایق در ارتباط با تنها یک مدرسه در حال مشخص شدن است. بیش از ۱۳۰ مدرسه شبانه روزی و تعداد به مراتب بیشتری مدارس روزانه در سراسر کانادا وجود داشتند که در آن‌ها اذیت و آزار‌های مشابهی روی می‌داد. "
 
 منبع:صداوسیما

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: