ویارئال با شکست منچستریونایتد در ماراتن پنالتی‌ها موفق شد فینال لیگ اروپا را ببرد و برای نخستین مرتبه قهرمان یک تورنمنت اروپایی شود.
کد خبر: ۶۶۶۰
۰۹:۵۲ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، ورزشگاه میِیسکی شهر گدانسک میزبان نبرد فینال لیگ اروپا بین ویارئال و منچستریونایتد بود، نبردی که پس از تساوی یک-یک در ۱۲۰ دقیقه، در ضربات‌پنالتی با برتری ۱۱ بر ۱۰ زیردریایی زرد و قهرمانی این تیم به پایان رسید.

منچستریونایتد بازی را بهتر شروع کرد، اما بهره‌ای از موقعیت‌هایش نبرد تا این که دقیقه ۲۹ ویارئال به گل نخست بازی رسید. ارسال پارخو با ضربه نهایی مورنو به تور دروازه دخئا رسید. بعد از این گل شیاطین‌سرخ برای به تساوی کشیدن بازی تلاش کردند که در نیمه نخست موفق نبودند.فشار چند دقیقه‌ای منچستریونایتد باعث شد دقیقه ۵۵ به گل تساوی برسند. در رفت و برگشت ضربه کرنر، کاوانی در موقعیتی خوب توپ را وارد دروازه ویارئال کرد. شاگردان سولشائر فرصت‌های خوبی برای زدن گل دوم هم داشتند، اما این اتفاق رخ نداد تا در ۹۰ دقیقه بازی با تساوی یک-یک به پایان برسد.

در وقت‌های اضافه هم دو تیم محتاطانه کار کردند و بدون این که گلی در این زمان‌ها رد و بدل شود، با همان تساوی یک-یک، ۱۲۰ دقیقه هم به پایان رسید.

در ضربات‌پنالتی هردو تیم آماده نشان دادند و به‌سختی پا پس کشیدند. تمامی بازیکنان ویارئال شامل جرارد مورنو، رابا، آلکاسر، آلبرتو مورنو، پارخو، گومس، آلبیول، کوکلن، گاسپار، تورس و رولی سنگربان این تیم ضربات‌شان را تبدیل به گل کردند. برای منچستریونایتد هم ماتا، تلس، فرناندس، رشفورد، کاوانی، فرد، جیمز، شاو، توانزبه و لیندلوف گل زدند و ضربه دخئا را همتایش درون دروازه ویارئال مهار کرد.

این چهارمین قهرمانی اونای امری سرمربی ویارئال در لیگ اروپا به شمار می‌رفت، کسی که پیش از این ۳ مرتبه همراه سویا جام را بالای سر برده بود. ویارئال هم به اولین قهرمانی‌اش در لیگ اروپا رسید.
 
 
فیلم | ضربات پنالتی بازی منچستر یونایتد(10) - ویارئال(11)
 
 
 

منبع:فرارو

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: