رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از ذخیره حدود یک میلیون دز واکسن «کووایران برکت» خبر داد.
کد خبر: ۶۵۶۶
۱۱:۵۳ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، محمد مخبر در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش و کمیته امداد در خصوص حمایت از دانش آموزان بازمانده از تحصیل و شناسایی نخبگان در قالب رویش احسان با اشاره به اینکه مشخص کردن زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن کوو ایران برکت برعهده وزارت بهداشت است افزود: به علت این که نگهداری واکسن‌ها و انبار کردن آن‌ها شرایط خاصی می‌خواهد، تا آغاز واکسیناسیون عمومی با این واکسن، سرعت تولید را کاهش داده‌ایم.

مخبر با بیان این که تولید در حال انجام است اضافه کرد: ما در حال انبار کردن واکسن‌ها هستیم و به محض گرفتن مجوز از وزارت بهداشت، واکسن‌ها را در اختیار آن‌ها قرار خواهیم داد که به مردم تزریق شود.

وی گفت: نتایج هر سه فاز تست انسانی واکسن بسیار خوب بوده و فکر می‌کنم در خرداد واکسیناسیون عمومی مربوط به تولیدات ستاد اجرایی اتفاق بیفتد.

مخبر افزود: تا یک ماه و نیم آینده چهار تا پنج میلیون دز واکسن تولید داخل برای واکسیناسیون عمومی واگذار می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در خصوص تاثیر قطعی برق بر روی واکسن‌های دپو شده نیز گفت: قطع شدن برق در روز‌های اخیر تاثیری بر واکسن‌های انبار شده ندارد چرا که در انبار‌ها از ژنراتور جانبی استفاده می‌شود و به محض قطع شدن برق، برق انبار‌ها از طریق این دستگاه‌ها تامین می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: