سخنگوی قوه قضاییه گفت: برگزاری انتخابات به عهده وزارت کشور و هیات‌های اجرایی و نظارت بر آن به عهده شورای نگهبان است و قوه قضائیه در فرایند اجرا و نظارت بر نحوه انتخابات مداخله‌ای ندارد.
کد خبر: ۶۵۶۱
۱۱:۲۲ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، غلامحسین اسماعیلی در چهل و چهارمین نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تبریک پیروزی سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: پیروزی جبهه مقاومت در نبرد شمشیر قدس در دفاع از قبله اول مسلمانان مصداقی از دفاع از حرم الهی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین و غزه بود. این روز‌ها ایران اسلامی مهیای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، شورا‌های اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است. قوه قضاییه در فرایند اجرا و نظارت بر نحوه انتخابات مداخله‌ای ندارد.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: انتخابات فرصت مناسبی برای بازسازی ارکان اقتدار کشور و ایجاد تحول با اتکا بر سرمایه‌های داخلی کشور است. انتخابات صحنه نقش آفرینی مردم در آینده سیاسی کشور است. مردم ما می‌دانند که برگزاری انتخابات به عهده وزارت کشور و هیأت‌های اجرایی و نظارت بر آن به عهده شورای نگهبان است و قوه قضاییه در فرایند اجرا و نظارت بر نحوه انتخابات مداخله‌ای ندارد.

وی ادامه داد: البته قوه قضاییه در موضوع انتخابات همانند دیگر موضوعات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به موجب قانون چند مأموریت مهم را عهده‌دار است؛ پیشگیری از وقوع جرم و نظارت بر حسن اجرای قانون در دستگاه‌های اجرایی از جمله این مأموریت‌هاست. به همین منظور و براساس بخشنامه ریاست قوه قضائیه در سراسر کشور ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخابات تشکیل و با تعیین شعب وظایف محول به این قوه با مراقبت در حال اجراست.

اسماعیلی گفت: ما به عنوان قوه قضاییه رعایت و التزام به قانون و اخلاق را به همه نامزدها، ستاد‌ها و هوادران آن‌ها توصیه می‌کنیم. انتخابات پرشور در فضای سالم رقم خواهد خورد و ان‌شاالله حضور مردم و رقابت سالم داوطلبان و تامین امنیت انتخابات توسط متولیان حوزه امنیت موجب می‌شود در ۲۸ خرداد انتخاباتی دیگر را به نحو شایسته‌ای شاهد خواهیم بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: