در کنگره اخیر فیفا که با حضور ۲۰۸ کشور و به مدت چند ساعت به صورت آنلاین برگزار شد یکی از موارد مورد بحث تغییر قوانین بازی از جمله آفساید بود.
کد خبر: ۶۴۸۱
۱۸:۱۷ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، در کنگره اخیر فیفا که با حضور ۲۰۸ کشور و به مدت چند ساعت به صورت آنلاین برگزار شد یکی از موارد مورد بحث تغییر قوانین بازی از جمله آفساید بود. در این بخش رییس فدراسیون فوتبال جهان گفت: بررسی قانون آفساید، قوانین ۲ پنالتی و ۳ پنالتی در دست بررسی است. تاریخ آفساید بلند و طولانی است و VAR هم شرایط بهتری برای داوران ایجاد کرده است. آفساید یک قانون است و می‌تواند تغییر کند. همیشه می‌بینیم که به خاطر مثلا یک انگشت جلوتر بودن بازیکن، یک گل را از دست می‌دهیم. در حال آزمودن روش‌های جدید هستیم چرا که حیف است زیبایی گل را با آفساید از بین ببریم؛ بنابراین آفساید باید خیلی واضح باشد. حفاظت از سلامت بازیکنان برای ما خیلی مهم است. ما تمام تلاش را برای حفاظت از بازیکنان انجام می‌دهیم و در حال بررسی افزایش تعداد تعویض‌ها برای جلوگیری از خستگی زیاد بازیکنان هستیم. توسعه VAR هم از اولویت‌های ما است. در کنار آن، سیستمی را می‌خواهیم جایگزین کنیم که VAR LIGHT نام دارد و هر جا اتفاق بیفتد این سیستم آلارم می‌دهد.

اما بد نیست بدانید در کنگره فیفا این پیشنهادات از سوی کشور‌های عضو ارایه و قرار به بررسی و تصمیم گیری است.
پیشنهادی از سوی فدراسیون فوتبال جامائیکا برای تهیه یک مفهوم رقابت جهانی فوتبال زنان
پیشنهاد فدراسیون فوتبال عربستان سعودی مبنی بر درخواست مطالعه امکان سنجی در مورد تاثیر بازی‌های جام جهانی و جام جهانی زنان توسط مجمع که هر دو سال یک بار برگزار شوند.
پیشنهاد فدراسیون فوتبال لیبریا مبنی بر درخواست پیشنهادی برای آینده مسابقات نوجوانان فیفا
در نهایت با موافقت صورت گرفته با کلیت موارد فوق از سوی اعضا، مقرر شد کنگره در این زمینه پیگیری لازم را انجام دهد و نتیجه آن در کنگره بعدی در سال ۲۰۲۲ ارائه شود تا در صورت موافقت نهایی به تصویب برسد.
 
منبع:خبرآنلاین

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: