مجموعه تلویزیونی "بوتیمار" که این شب‌ها از شبکه سه سیما پخش می‌شود در سکانس ادابازی خانواده گلابی وزیر بهداشت و وزیر امورخارجه را سوژه قرار داد.
کد خبر: ۶۴۲۷
۱۷:۴۸ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، "بوتیمار" نام سریالی است که مهران مهام تهیه‌کننده قدیمی تلویزیون تهیه کرده و به کارگردانی علیرضا نجف‌زاده آن را جلوی دوربین برده است. این مجموعه تلویزیونی بعد از سریال "یاور" ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن می‌رود و به قسمت هشتم رسیده است.

سازندگانش پیش از آن برای تلویزیون "زوج یا فرد" را ساختند. سریال در همان موعدِ اعلام شده در جنگل سی‌سنگان کلید خورد، اما نامش از "ویلا" به "بوتیمار" تغییر کرد. علیرضا نجف‌زاده که مجموعه طنز "زوج یا فرد" را نیز در کارنامه خود دارد این بار حمید لولایی و مرجانه گلچین را با خود به جنگل‌های شمال برد تا چالش‌های خانواده ایرانی را در یک داستان نو به تصویر درآورد.

پیش از این درباره زمان پخشِ این سریال ابهاماتی وجود داشت، اما به جهت کمدی بودن و فضای سریال، این انتظار می‌رفت که کار جدید نجف‌زاده و گروهش به نوروزِ تلویزیون برسد. اما به هر حال شبکه سه "گاندو ۲" را راهی آنتن کرد و برای ماه رمضان هم "یاور" را پیش‌تر در نظر گرفته بود. از این جهت "بوتیمار" ماند و روز‌های بعد از ماه رمضان که بیشترِ آنتن رنگِ شادی و نشاط به خودش می‌گیرد.در ویدئوی زیر که یکی از سکانس‌های قسمت هشتم سریال "بوتیمار" است به کنایه جالب و بامزه‌ای برخوردیم که در ادامه ببینید:

- در این سکانس اشکان اشتیاق که نقش امیر را در سریال بازی می‌کند، برای سرگرم‌کردن خانواده با مادر، خواهر و برادر کوچک‌تر خود مشغول ادابازی شدند. عبارتی که به عنوان ادابازی انتخاب شد با نشانه‌هایی به دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران رسید. نشانه‌هایی که حدس زدن آن‌ها، لحظات طنزآمیز و جالبی را فراهم کرد وقتی کاراکتر امیر می‌کوشید با نشانه‌هایی ظریف را نشان دهد و نهایتاً فرزند کوچکِ خانواده تشخیص داد.

- وقتی می‌خندید دکتر حریرچی را حدس زدند و کنایه‌ای به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مطرح شد. نشانه‌های دیگری پایِ دکتر نمکی وزیر بهداشت را به میان آورد که باز کنایه هدفمند دیگری مطرح شد که چرا فکر می‌کنید می‌خندد؟ بودجه کادر درمان را ندادند و نهایتاً با نشان دادن ظرافت‌ها، معمای این ادابازی حل شد و نام ظریف به میان آمد.

براساس این گزارش، بخش‌های اصلی سریال در ماه‌های گذشته در لوکیشن‌های شمال فیلمبرداری شد و روز‌های پایانی فیلمبرداری هم به تهران آمدند سریال جدید کارگردان مجموعه "زوج یا فرد" کمدی رئال است، مشکلات اقتصادی آدم‌هایی را نشان می‌دهد که در لحظه زندگی می‌کنند. نمونه‌هایی از این شخصیت‌ها در جامعه وجود دارند که از ترس فردای‌شان با گرفتاری و مشقّت زندگی می‌کنند. طرح اولیه این سریال درباره کارمندی بود که برای تعطیلات نوروز به شمال کشور می‌رود و در آنجا وارد ماجرا‌هایی می‌شود.

بازیگران این سریال عبارت‌اند از: حمید لولایی، مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، مهران رجبی، اشکان اشتیاق، ساناز سماواتی، علی صبوری، علیرضا درویش، سپند امیر سلیمانی، رامین ناصرنصیر، شهاب عباسی، سیما مطلبی، سارا مقربی، ندا کوهی، آرزو ابی‌زاده، دانیال جعفری و سامی غریبی،؛ و بازیگران بومی و با سابقه تئاتر مازندران عبارت‌اند از: سلمان خطی، ملیحه بقایی، حسین توهمی، سید احمد رضوی، مهدی هادی‌زاده، صاحب حسینی، سیدعباس حسینی، شیرین مجتهدی، مجتبی امدادی، قدیر شمشیری، شایان خانپور، سید حسین حسینی، نواب صادقی، مهناز سالاری، بهزاد کاشفی، اسماعیل فلاح، احمد صلاحی، مریم محمدزاده، علیرضا اسلامی، ثایر سالار، رضا غلامی، و ...

در خلاصه داستان این مجموعه نمایشی آمده است: بوتیمار همیشه در تشنگی به سر می‌برد، اما آن هنگام که به رودخانه و یا دریا می‌رسد، نگران می‌شود که مبادا آب دریا تمام شود و او از تشنگی بمیرد، پس آب نمی‌خورد و تشنه می‌ماند ... بوتیمار همیشه نگران فرداست.
 
منبع:تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: