مایک هیوز، مشهور به «دیوانه» پس از پرتاب با راکتی دست‌ساز دچار سانحه شد و جان خود را از دست داد.
کد خبر: ۶۳۶۷
۲۱:۳۶ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، مایک هیوز، شخصی بود که بیش از هرچیز به‌واسطه‌ی اعتقاد به نظریه‌ی زمین تخت و تلاش برای رسیدن به فضا به‌وسیله‌ی راکت‌های دست‌ساز به شهرت رسیده بود. او که برای ساخت راکت‌های خود از شخصی به‌نام والدو استیکس کمک می‌گرفت، می‌خواست با رسیدن به ارتفاع بالا، انحنای کره‌ی زمین را مشاهده کند.

هیوز در سال ۲۰۱۸ توانست سوار بر راکت دست‌سازش، خود را به ارتفاع ۵۷۲ متری زمین برساند و با وجود صدمات وارد شده به مهره‌های ستون فقراتش، از تلاش برای رسیدن به ارتفاع بیشتر دست نکشید. هدف بعدی این ماجراجوی ۶۴ ساله، رسیدن به ارتفاع ۱۵۲۴ متری بود؛ اما تلاش برای رسیدن به این هدف، باعث شد تا این شخص ماجراجو جان خود را از دست دهد.
وی روز شنبه در ساعت ۱۴ به‌وقت محلی، در حالی برای پرتاب آماده شده بود که تیمی از شبکه‌ی تلویزیونی Science Channel، در حال فیلم‌برداری از این پرتاب برای مستند «فضانوردان خانگی» بودند.

راکت سرنشین‌دار هیوز به‌صورت دست‌ساز و با هزینه‌ی محدود ۱۸ هزار دلار ساخته شده بود و از نیروی بخار کمک می‌گرفت. براساس آن‌چه که در تصاویر ثبت‌شده دیده می‌شود، چتر نجات هیوز زودتر از موعد فعال شد و همین مسئله باعث شده تا وی جان خود را از دست دهد.
اگرچه هیوز در گذشته از اعتقاد به نظریه‌ی زمین‌تخت به‌عنوان انگیزه‌ی اصلی‌اش برای این اقدامات دیوانه‌وار یاد کرده بود؛ اما سال گذشته‌ی میلادی در مصاحبه با وب‌سایت Space.com گفته‌بود که هدف او پیشرفت بیشتر در زمینه‌ی راکت‌های دست‌ساز است.

البته هیوز و استیکس تنها کسانی نبودند که روی ساخت راکت‌های دست‌ساز سرنشین‌دار کار می‌کردند. دو گروه دیگر نیز به‌عنوان بخشی از مستند «فضانوردان خانگی»، در تلاش هستند تا با کمک راکت‌های دست‌ساز، خود را به ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین برسانند.
 
منبع:زومیت

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: