معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی: چهار متهم که در اقدامی وحشیانه یک بچه شتر را در شهرستان زیرکوه آزار و اذیت کرده و ویدئوی آن را منتشر کرده بودند توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
کد خبر: ۶۳۴۳
۱۲:۵۳ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
به گزارش جویاخبر، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: ۴ متهم که در اقدامی وحشیانه یک بچه شتر را در شهرستان زیرکوه آزار و اذیت کرده و فیلم آن را منتشر کرده بودند توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ علی اکبر حیدری اظهار داشت: مأموران پلیس در خراسان جنوبی با رصد فضای مجازی ویدئوی کوتاهی را مشاهده کردند که افرادی در شهرستان زیرکوه طی اقدامی وحشیانه با تحریک چند قلاده سگ موجب آزار و اذیت یک نفر بچه شتر شده اند و تصاویر این اقدام خود را منتشر کرده اند که بلافاصله موضوع پیگیری شد.

وی بیان داشت: مأموران با پایش مستمر فضای مجازی اطلاعاتی در این خصوص کسب کردند و ۴ عامل حیوان آزاری را که با این اقدام خود موجب جریحه دار شدن احساسات مردم به ویژه حامیان حیوانات شده بودند؛ در شهرستان زیرکوه شناسایی کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی افزود: مأموران در عملیاتی ضربتی و کمتر از ۲۴ ساعت از انتشار ویدئوی این حیوان آزاری، ۴ متهم را با هماهنگی مقام قضائی در ۲ عملیات جداگانه دستگیر کردند.

سرهنگ حیدری با اشاره به اینکه متهمان به صراحت به جرم منتسبه اعتراف کردند؛ تصریح کرد: ۴ متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند تا پاسخگوی عمل غیرانسانی خود باشند.

وی با اشاره به ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی گفت: هرگونه انتشار فیلم و تصاویر مربوط به حیوان آزاری در فضای مجازی بطور جد رصد و در صورت مشاهده با انتشاردهندگان آن که باعث جریحه‌دار شدن احساسات هم‌وطنان می‌شوند، .

با جدیت برخورد خواهد شد.

 
ویدئو حاوی صحنه‌های ناخوشایند است
 
 
 
 
منبع: مهر

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
اکبر ذاکر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
0
10
واقعا به اینا میشه گفت آدم آخه آذیت بچه شتر چی واسه شما داشت