رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: بر اساس تایید شورای نگهبان ۱۴ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری در این استان تایید صلاحیت شدند و داوطلبانی که تایید صلاحیت نشده‌اند از امروز تا اول خرداد فرصت دارند که مراتب اعتراض خود را اعلام کنند.
کد خبر: ۶۳۳۸
۱۱:۵۸ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰

به گزارش جویاخبر، شکراله حسن بیگی اظهار داشت: در صورتی که نامزدهای رد صلاحیت شده اعتراض کنند شورای نگهبان هم مجدد موضوع را بررسی می کند.

وی افزود: طبق برنامه و جدول زمانبندی انتخابات، شورای نگهبان در موعد مقرر، همان ۲۹ اردیبهشت، اسامی تایید صلاحیت شدگان برای میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرد.

این مقام مسئول با اشاره به شروع زمان تبلیغات گفت: ۱۳ تا ۲۶ خرداد امسال موعد و زمان تبلیغات انتخابات میاندوره ای خبرگان است.

وی ادامه داد: ۲۷ خردادماه امسال نیز تبلیغات ممنوع و ۲۸ خرداد نیز روز رای گیری است.

حسن بیگی خاطر نشان کرد: سه کریسی از ۱۶ کرسی استان تهران در مجلس خبرگان خالی است و نامزدهای نهایی برای سه کرسی رقابت می کنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

 

منبع:ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: